Saját bolt nyitás?

Figyelt kérdés

Adott egy kis településen egy bolt. Csak ez az egy van.

Lehetőségem van megvenni.

Most munkahelyen vagyok irodán nem szeretem alig csinálok valamit havi 160at keresek.

Férjemnek volt régebben boltja tudna segíteni nekem az irányításba.

Gondolkodtunk máskor is hogy nyitni kellene mert ez nagyon rossz nyitvatartású és a választék is nagyon rossz.

Viszont most a településen nem lenne konkurencia a város 10 km re van.

Félek kicsit belevágni, de végre a magam ura lehetnék.

Sok ötletem lenne.

Ti mit csinál átok a helyembe?


2021. febr. 22. 12:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mit csinál átok a helyembe?"


Számolnék, nagyon sokat: mennyi a havi adóm? (min.50 ezer ft), mennyi a havi bérleti díj vagy mennyibe kerül a bolt? Mennyi a havi rezsi?

Mennyiért és honnan tudnám beszerezni az árut és mennyiért tudnám eladni?


Végezetül, de nem utolsó sorban: mekkora a település, egyáltalán elbír-e egy boltot?

A "10-km-re van a legközelebbi város sajnos nem túl jó jel: nyilván sok embernek van autója és a közeli városban a multikban vásárol be.

2021. febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Fel kellene mérni, hogy milyen kereslet lenne erre a boltra. Biztos nem véletlenül zárt be az utolsó és egyetlen kis falusi bolt.

Még kéne nézni, hogy mennyi olyan ember van, aki helyben marad, nem jár át naponta dolgozni másik városba, mert azok nyilván nem nálad fognak vásárolni. Kb a nyugdíjasok lehetnek ezek.


Mindenesetre nagyon alaposan végig kell gondolni, azt is, hogy milyen áron tudnád a termékeket adni és azt is, hogy milyen kínálat kellene.

2021. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tény hogy a nagybevásárlást nem ott végzik az emberek.

De van egy vevőkör.

Semmi esetre se zár be a bolt.

Egy nagyobb cégtől válik ki. Csak egy olyan nyitvatartással ami most van elhiszem hogy nem nyereséges... 6-11 14-16:00

16:02 perckor nem adtak a 4 éves gyerekemnek egy kiló lisztet.

Én is mire hazaértek nem tudok bemenni mert már be van zárva.

Ha nem én veszem meg más kibérli

2021. febr. 22. 13:21
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem venném meg, csak kibérelném egy félévre max!


De ne szaladjunk enynire előre!


Ezt az egészet egy nagyon alapos felmérőmunkának kell megelőznie, meg kell figyelned és becsülnöd a faluban levők jövedelmét, foglalkozását, igényeit, vásárlási gyakoriságukat akár úgy hogy leköveted őket amikor vásárolni mennek, vagy átvizsgálod a szemetüket a kukában (nem vicc).


Ha nem vagy tisztábana jövedelmükkel, és az igényeikkel akkor nem lehet tervezni, és vakon repülsz a pénzedet kockáztatva.


Ilyen kisfalukban történő eggyetlen bolt tipikus esete az szokott lenni, hogy "jaj most nincs ennyink, hát úgyis falubeliek vagyunk majd behozzuk"


Aztán sosem látod többé!


Vagy a múltkor is adtál akkor most miért nem?



A tipikus korpa közé keveredsz és felesznek a disznók esete ez.


Óvatos legyél, és több lábon állj, ingatlant, eszközöket pedig mindíg bérelj, az leköltségelhető!


A falura önmagában nem is alapoznék, muszáj lesz házhozszállítást is rákapcsolnod a környező falvakba még!!! Különben kevés lesz...

2021. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Ha megveszed az ingatlant akkor máshogy hasznosítsd, ne vegyesboltként.


Csinálj belőle horgászboltot / virágboltot / vagy ingatlanirodát, vagy egyéb olyat ami nincs egy multiban, de hiányzik.


Gazdabolt például.

2021. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1000 fős faluban ismerős üzemeltetett gazdabolt, volt olyan hét, hogy kereken 1 egész zsák takarmány fogyott, pedig falun belül ingyen kivitte kocsival a megbeszélt időpontra.


5Ft/kg nem olyan nagy móka, ha 100-150kg-ot adsz el havonta!

2021. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha megvenned/atvenned, tudnak valamilyen penzugyi dokumentaciot mutatni: mi a bevetel, koltseg az utobbi par evben? Abbol mar trendeket is latsz (pl, ha egyre kevesbe nyereseges).


Milyen a telepules demografiai helyzete? Kihalo felben levo, vagy sem?

2021. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
(amugy vagj bele, ha utanajartal a szamoknak es kedvezoek - az allasod nem sajnalod feladni, a ferjed tapasztalt, teged erdekel -> ki ha nem te?)
2021. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Előttem már irtak jókat, népesség, demográfia, jövedelemvizsgálat stb. És ha 2000 fő alatti településről beszélünk, nézz utána a falusi kisboltok támogatásának, ha nem is a 70 millió, de valamennyi jól jöhet belőle. (van benne járuléktámogatás is)
2021. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

"1000 fős faluban ismerős üzemeltetett gazdabolt, volt olyan hét, hogy kereken 1 egész zsák takarmány fogyott, pedig falun belül ingyen kivitte kocsival a megbeszélt időpontra.



5Ft/kg nem olyan nagy móka, ha 100-150kg-ot adsz el havonta!"



Én meg olyan gazdaboltot láttam, hogy 5 év után a vetőmagokon, takarmányon kívül már villanykörtét szöget meg vízcsövet is árult, aztán ereszcsatornát, majd betonkeverőt is,a végén pedig rá kellett építeni egy emeletet, és átnevezni iparcikk boltra, annyi mindent kerestek már a végén!


De dübörgött, talán még ma is megvan pátyon.

2021. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!