Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Őstermelők!Ha piacon szeretnék...

Őstermelők!Ha piacon szeretnék árulni,eladni.Mi az amit csak Őstermelő ként adatok el,és mi az amit nem?! Például:tojást,paradicsomot,füstölt húst,sajtot?Tehát mihez muszáj,hogy őstermelő legyek, és mihez nem?!

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

"Tehát mihez muszáj,hogy őstermelő legyek, és mihez nem?!"


Semmihez nem "muszáj", hogy őstermelő legyél - bármit árulhatsz egyéni vállalkozóként is, csak jóval kedvezőtlenebb adózással.


Az őstermelő jellemzően azt árul, amit megtermel. Ha állatokat tartasz, akkor árulhatsz füstölt húst, de attól, hogy őstermelő vagy, azt nem csinálhatod, hogy veszel húst, elviszed egy füstölőbe azt jó napot, árulod fülstölt húsként.

Legálisan csak akkor árulhatod, ha Te tartottad az állatokat.

2021. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamint az őstermelőre ugyanúgy vonatkoznak az élelmiszerbiztonsági előírások, tehát hiába tartasz állatot, és tudod megfüstölni, eladni csak akkor adhatod, ha az előállítási körülmények megfelelnek a szabályoknak
2021. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Őstermelőként mindazokat a terményeket árulhatod, amiket a falugazdásznál bejelentettél. Tételesen fel kell sorolni az őstermelői kiváltásánál, hogy hány m2-en, miket termelsz. Ja, és nagyon fontos, hogy feldolgozás előtti állapot. Tehát már további engedély kell lekvár, befőtt, szörp árusítására.

Állattenyésztés már bonyolultabb, de a falugazdász minden kérdésedre válaszol.

2021. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem,tehát a falugazdászhoz akkor egy konkrét listával kell mennem,például ha megyet, szilvát,tojást,új burgonyát szeretnék árulni,mondjuk ennyit egész évben azt le kell írni.Mi a módja annak,hogy őstermelő lehessek,és ennek mik a költségei?! Számlát is kell adnom ugye?!
2021. febr. 23. 12:12
 5/11 anonim ***** válasza:
elmész a falugazdászhoz, és elmond mindent.
2021. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Régen árulhattak mindent, füstölt kolbászt,tojást,csirkét,paradicsomot,gombát,szinte bármit.Mamám is árult, de most a vírus miatt munkanélküli lettem, és gondolkodom, azon, hogy őstermelő legyek
2021. febr. 23. 12:15
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mi a módja annak,hogy őstermelő lehessek,és ennek mik a költségei?!"


Hát először is nem árt, ha rendelekezel hozzá földterülettel, alkalmas hellyel, stb. Ha csak a BP. VII.ker-i társasházi lakásod van, semmi más, akkor arra nem fogják megadni :-)

Minden más infót megtalálsz az interneten illetve a falugazdász elmondja.

2021. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is tavaly váltottam ki ugyanezen okokból.

1. lépés: NAV, kérsz egy adószámot.

2. lépés: helyi falugazdászt felhívod, elmondod, mit szeretnél, ő elmondja, mit vigyél magaddal. Többek között 2000 ft-ot, ami az éves agrárkamarai tagsági díj.

3. lépés: elmész egy papír-írószerbe, és veszel egy nyugtatömböt. Ehhez az adószámod és címed kell.

Eladás esetén adnod kell nyugtát, de kérés esetén számlát is adhatsz, de azt már csak online.


Tavalyig évi 600 ezer ft bevételig volt adómentes, idén már több, még én sem néztem utána. Természetesen ha vettél gépet, permetszert, vetőmagot, azt levonod a bevételedből.

Elég, ha egyszerű módon, akár kézzel vezeted a bevételed, kiadásod.

A falugazdász mindent elmond.

2021. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget !Mindenkinek zöld értékelést adtam.
2021. febr. 24. 09:24
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as, azért azt ne felejtsük el megemlíteni, hogy úgy tudom, a főállású őstermelőnek pl. a TB-t maga után kell fizetni, stb.
2021. febr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!