Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként milyen...

Egyéni vállalkozóként milyen költségekkel kell számolni?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként szeretnék webshopot üzemeltetni a kis kézzel készített termékeimnek.


Nincs tanulói jogviszonyom, sem bejelentett munkahelyem stb. Tehá nálam a havi fix 50.000Ft-os adózás fog szóba jönni. Ez mit takar pontosan? Ezen összegen felül van még más amit kell fizetnem?

Ebben az esetben hogy van a Tb-m? Egyéni vállalkozó kiváltása után automatikus bejelentem magam és ezáltal fizetve lesz a TB? Vagy azt külön kell fizetnem? Köszönöm annak aki segít! Elnézést ha ostoba a kérdés de neten már mindent (is) olvastam és összezavarodtam.


2021. febr. 24. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Iparűzési adót és kamarát kell fizetni még. Opcionálisan könyvelőt (neked valszeg ajánlott). Azon kívül a vállalkozás fenntartásához szükséges kiadásokat csak, de ezt neked kell tudnod. Ha a fix katát fizeted, akkor a tb-d rendezve van.
2021. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kereskedelmi tevékenységgel nem biztos, hogy kata a legjobb adózási forma
2021. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha nem a kata a legjobb adózási forma ebben az esetben akkor melyiket ajánlod?
2021. febr. 24. 19:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom, hogy a pontos részletekkel keress fel egy adótanácsadót!
2021. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
A kis kézzel készített termékből gondolod be fog jönni annyi lové? Háát,én nem alapoznék erre..de te tudod. Ha egy darabot nem adsz el, az 50 akkor is fix !
2021. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen kis homemade cuccoknál nagyon lutri az egész. Én is számlás szeretnék lenni, de a katás dolog nem jön be, mert pl odén még csak 4ezres bevételem volt.... Ez messzi van az 50től, és akkor még az anyag ktg sehol sincs, vagy bármi más.

Van lehetőség egyéni számlára, de annak sajnos elfelejtettem a nevét, viszont ott nincs fix befizetendő, nincs tb, csak anyi, hogy számlát adhatsz amivel elszámolhatsz a nav felé.

2021. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélyre gondolsz?
2021. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7es: igen, az, csak nem jutott eszembe. Köszönöm!
2021. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez az adószámos magánszemély tulajdonképpen kezdésként akár jó is lehet, és utána pedig át lehet gondolom menni egyéni vállalkozóra?

Viszont webshopot csinálni minimum egyéni vállalkozóval lehet, nem?

2021. febr. 25. 14:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Webshopot nem üzemeltethetsz adószámos magánszemélyként.
2021. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!