Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy új munkahelyen, megtudhatj...

Egy új munkahelyen, megtudhatják, vagy látszik valahol, hogy van egyéni vállalkozásom?

Figyelt kérdés
Lesz egy új munkahelyem, de nemrég indítottam katás egyéni vállalkozást, amit meg szeretnék hagyni plusz bevételi forrásnak. Viszont ebben a szakmában nem nagyon nézik jó szemmel a másodállást. Valahogy kiderülhet, hogy nekem van katás vállalkozásom? Olyanra gondolok, hogy bejelentéskor mondjuk látszik (nem értek ehhez). Köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 1. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rákeresnek a nevedre, akkor kiadja a rendszer.
2021. márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jelenteni kell, főleg ha azonos terület, mert konkurenciát jelenthetsz a cégednek.
2021. márc. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2: ugye a munkaszerződésben az van, hogy nem nyújthat a munkavállaló konkurens cégnek szolgáltatást. Szerintem az, hogy van egy óriási multinacionális vállalat, ahol dolgozik a munkavállaló, és mellette hobbiból weblapot vagy alkalmazást fejleszt hétvégente (ami teljesen elüt a multi vállalat iparágától) nem meríti ki a konkurencia fogalmát.


Ennek ellenére nem nézik jó szemmel.

2021. márc. 2. 08:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Mt-ben meg az van, hogy tájékoztatási kötelezettséged van. Úgyhogy igen, tájékoztatnod kell, a tiltástól nem kell tartanod.
2021. márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha emiatt beintenek, akkor menjenek is a f**ba, nem? Vagy neked mi a véleményed erről?
2021. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!