Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Villanyszerelő, ha egyben...

Villanyszerelő, ha egyben érintésvédelmi felülvizsgáló is, hivatalosan ellenőrizheti/felülvizsgálhatja saját munkáját?

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért is ne? Nem tudom, mi a kérdés háttere, de ha olyannak dolgozol, akinek van műszaki ellenőre, az általában a kivitelezőtől független minősítő iratot szokott követelni, hogy a szakszerűségnek a látszata is meglegyen.
2021. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most tanulok villanyszerelőnek és elgondolkoztam rajta, ha később ráképzek érintésvédelmi felülvizsgálóra, akkor az általam létesített hálózatot dokumentálhatom e én, mint ér.felülvizsgáló vagy ez utóbbinak más személynek kell e lennie.(?) Csak nem találtam erről infót.
2021. márc. 4. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor még van 4 éved gondolkodni. Hanem hiába ismétled a kérdést, én egyszer megválaszoltam, nem fogom többet. Nem értetted?
2021. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értettem elsőre is, de gondoltam megválaszolom azt, hogy mi volt a kérdés háttere..most ezt nem értem miért volt probléma hogy a végén megismételtem a kérdést amire kerestem a választ, ha ebből neked az jött le hogy értetlen vagyok, hát oké.

Az első hozzászólásodat köszönöm, utóbbival nem tudok mit kezdeni.

2021. márc. 6. 02:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is villanyszerelőnek tanulok, és a suliban azt hallottam, hogy villanyszerelőként a saját házamat sem szerelhetem - más valakit kell megbízni vele. Ez alapján nekem úgy tűnik logikusnak, hogy az Érintésvédelmi Felülvizsgálatot sem végezheted magad után - bár az érdekellentétek miatt ezt szerintem törvény is kizárja. Gondolj csak bele: villanyszerelőként az az érdeked, hogy átmenjen a kivitelezés az érintésvédelmi felülvizsgálaton, így ha mindkettőt te csinálnád, akkor mindig megfelelne minden, közben meg lehet hogy valamit nem vettél észre. A villanyszerelőnek az egy jó biztosíték, ha más valaki is átnézte, és aláírta a hivatalos papíron, hogy megfelel.
2021. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó okfejtés, csak egy ostobaságon alapszik, amit a suliban valaki mondott. Így aztán olyan sok értelme nincs.

Aztán meg, ha szerinted a törvény kizárja, akkor elegendően okos vagy már, rendezd be az életedet a saját fejed után. Csak ne csodálkozz, ha végig kacagják ismerőseid az életedet. Szerintem holnaptól amit a tankolás végén a kútoszlopon mutat a számlál, az nem az autósnak kell befizetnie a kutasnak, hanem a kutas fizeti ki neki - ennyit ér a szerintem.

Jó iparos leszel, ha téveszmék vezérelnek, az biztos.

2021. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a valaki, akitől hallottam, történetesen a szaktanár volt.
2021. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennél semmi sem tud tokéletesebb szituáció lenni. Tudod, ki, és tudod, hol találni, hol érhető el. Akkor egyszerűen kérdezd meg, hol van ez leírva.
2021. okt. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!