Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül egy vállalkozó...

Mennyibe kerül egy vállalkozó engedély?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Január óta nem kötelező kiváltani a vállalkozói igazolványt, elég az Ügyfélkapun keresztül engedélyt kérni a vállalkozás beindításához, és ingyenes.
2010. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Komolyan?
2010. aug. 20. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
De ha kiváltod, az már 10 ezer forint, és minden egyes változtatásnál plusz összegeket kell fizetni!
2010. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mint friss vállalkozó mondom.

Igazolvány alapvetően nem kell, de indukásnál 10.000 lenne.

Induláshoz kell erkölcsi bizonyítvány ami kb 3000 ft, ha sürgősen kéred akkor kb 4500 ft.


Ha neked mégis kell igazolvány, akkor indulásnál kéred igazolvány nélkül, ha megkaptad, utána módosítasz pl. fogalkozási kört, és úgy kérsz igazolványt, akkor csak 3.000 ft. Ezt az okmányirodába mondta nekem az ügyintéző.


Remélem segítettem.

2010. aug. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most intéztem ügyfélkapun elküldöd, hogy egyéni vállalkozó szeretnél lenni, ki kell választani melyik okmányirodának a nyomtatványán küldöd be, eleve nem is tudod választani, hogy vállalkozói igazolványt kérj, mert azt csak személyesen lehet intézni és 10 ezer a költsége és jól mondja az első hozzászóló nem kötelező. Erkölcsi bizonyítván nem kell, mert az okmányiroda lekérdezi, a szakképesítést igazoló bizonyítványok sem kellenek. Nagyon leegyszerűsödött az ügyintézés és gyors lett.
2010. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!