Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alanyi adómentes egyéni...

Alanyi adómentes egyéni vállalkozó vagyok. Milyen fontos - és aktuális - tudnivalók vannak számlázással, számla írásával kapcsolatban? (gondolok itt AAM feltüntetésére, stb. )

Figyelt kérdés
Előre is köszi mindenkinek! :)
2011. okt. 25. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függően, hogy milyen számlatömböt használsz (vásároltál), alapjaiban: ahova kéri az áfa-kulcsot a nyomtatvány, oda beírod: AAM.

Mivel a számlára rá kell írni egyébként is a számlát kibocsátó nevét, címét, adószámát, ez utóbbi (mármint az alanyi adómentesség választása) kiderül az adószámodból is.

2011. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a kérdésem, hogy mi alapján döntődik el, hogy valaki alanyi adómentes? Mi kell hozzá?
2011. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az éves bevétele előreláthatólag nem fogja meghaladni az alanyi mentes értékhatárt (ha jól emlékszem 2011-ben még 5 millió Ft), akkor választhatja az alanyi mentességet, amikor a tevékenységét kezdi. Ha év közben mégis tullépi ezt a határt, azzal a dátummal, amikor azt a bevételét megszerezte, amivel az értékhatárt túllépi, azzal a dátummal áfa-kötelessé válik.

Ahhoz, hogy ismét alanyi mentes lehessen, két egész naptári éven keresztül alatta kell maradnia a bevételének az alanyi mentesség határán.

A változásról előző év dec. 20-ig nyilatkoznia kell.

2011. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Még egy kérdésem lenne, ami ide tartozik:

Inkább számlatömböt vegyek, vagy egy olcsóbb számlázó programot?

2011. okt. 27. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a számlatömb olcsóbb. Annyiból, hogy ha az apeh kitalálja, hogy mi minden másnak is rajta kell lennie egy szabályos számlán, akkor már nem újabb progit kell venned, csak max. újabb tömböt. Persze ez attól is függ, hogy havonként hány db. számlát fogsz kiállítani.


Egy db. 3 példányos számlatömbben 50 sorszámozott számla van. Ebből az eredetit kapja a vevő, a piros példány a könyvelődé, a harmadik marad a tömbben.

Én 15 éven keresztül (könyvelő irodám volt) mindig is tömböt használtam.

2011. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

www.frebi.hu

Ez egy ingyenes számlázó program, mi is itt számlázunk (webáruház) férjem regisztrált, így csak nagy vonalakban tudom, hogy küldenek hitelesítést.

Ha ez nem jó neked, akkor viszont mindenképp számlatömb eleinte, aztán ha nagyon beindulna, akkor egy számlázó program, ami egyébként pénzbe kerül.

Alanyi adómentesség határa én is úgy tudom, hogy adóévi 5 millás bevétel (ha év közben kezd az adóalany, akkor arányosítva). AAM-et fel kell tüntetni a számlán, áfa tartalom nem lehet. A szállítói számláidban az áfát nem igényelheted vissza, tehát bruttóban kell könyvelni (költség vagy kiadás az áfa is). Más extra nincs.

2011. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!