Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van ekkora kultusza az...

Miért van ekkora kultusza az egyéni vállalkozóknak és megsérteni őket egyenlő azzal, hogy valaki lusta, segédmunkás vagy biorobot, stb...?

Figyelt kérdés

Egy kalap alá véve, a munkájuk, vállalkozásuk miatt rosszat mondani rájuk, én is elítélem meg egyáltalán miért is kellene?


De a másik oldalról nézve, mi a fene lett, hogy ha valaki egy EV-re rosszat ír akkor "Te egy egyéni vállalkozót sértegetsz? Hogy képzeled? Te mi vagy?" féle válaszok jönnek.

Mintha mindenki más valami élhetetlen senki vagy gyári munkás vagy biorobot lenne a diplomájával, stb...?



2021. ápr. 25. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Mi? 🤔
2021. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a jelenség tényleg létező.


Én megkaptam hogy "megkeseredett" vagyok, mert szóvá tettem hogy egy ilyen vállalkozó hiéna 1500-2000Ft-ért próbálja tovább értékesíteni azt, ami bárki magánemberként megrendelhet az interneten 300Ft-ért.

2021. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
#2 ez nem hiénaság, hanem kereskedelem. Gondolom a te te se annyit akarsz a munkádért kapni, amiből hónapról hónapra eléldegélsz egy minimalista színvonalon.?
2021. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Ez nem kereskedelm hanem átverés.


Kb ugyan az, mikor a 10ezer Ft-ot érő ágyneműgarnitúrát 300ezer-ért akarják elsózni gyanútlan öreg mamáknak.

2021. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

@13:57


Meg az a különbség, hogy ha az én munkám a munkaerőpiacon mondjuk reálisan ér 300ezer Ft-ot, akkor nem tudom azzal bekábítani a munkáltatót hogy fizessen inkább 3 milliót értem.

2021. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
#4 remélem akkor mostantól semmit se veszel a boltban és sehol máshol, mert amit te megveszel azon van minimum 5% profit, de inkább több!
2021. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

@15:38


Ahol a 300Ft-os terméket 1500Ft-ért akarják elsózni, és hangsúlyozom ez nem nagyker ár, bárki földi halandó megveheti ennyiért, ott nem 5% profitot gombolnak le hanem, hanem 400%-ot, gyakorlatilag az emberek megtévesztésével, mert nem tudják hogy ennyit ez a termék nem ér és máshol töredékáron megkapják.


A matek sem az erősséged igaz?


Ha lemennél a boltba venni egy kiló kenyeret, amit 10ezer Ft-ért számláznának ki neked, ott fröcsögtetnéd a nyálad hogy hogy képzelik, és ott hagynád a kenyeret nem de? Akkor meg miről beszélünk.

2021. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Én pl nem tartom különbnek az EVket , mint az alkalmazoztakat. Főleg, hogy a felük csak kényszer EV, mert sehová nem vették fel.
2021. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

#7 nos a matek neked se az erősséged. Most 300 Ft 1 kg kenyér, szerinted mennyi a költsége? Nos nem 280Ft! Tehát a mostani kenyér áron is van minimum 4x-es profit.. E teljes kiörlésű, meg gluténmentes kenyereknél meg 10-15x-profit.


"gyakorlatilag az emberek megtévesztésével"


Semmi megtévesztés nincs abban, hogy az adott illető lusta és nem jár utána a termék valódi árának!

2021. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Én vállalkozóként pont az ellenkezőjét tapasztalom. A közvélemény kb. páriaként kezel minket. Alapnak veszik, hogy biztosan hetente a trópusokra járok nyaralni, és nyúzom az alkalmazottaimat (nincs is alkalmazottam és életemben ha négyszer jártam Európán kívül...), biztos pénzben fürdök, mint Dagobert bácsi, és az én k. anyámat, ha nem akarok még több adót fizetni (így is sokat fizetek).

Aki meg a netről rendelt terméket drágábban adja, azzal mi a baj? Ha majd nem veszik meg tőle ennyiért, akkor olcsóbban fogja. Ahonnan ő veszi 300-ért, onnan megveheted te is. Esetleg lusta vagy beírni a termék nevét a google-ba, hogy utánanézz az árnak? Hát ez valóban rengeteg munka... Vagy nem tudsz angolul, hogy külföldről rendelj? A vállalkozó ezek szerint beleölte az energiát a nyelvtanulásba, miért ne használja ki?

2021. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!