Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha saját vállalkozást szeretné...

Ha saját vállalkozást szeretnék indítani, akkor nekem is rendelkeznek kell az előírt szakképesítéssel vagy elég, ha az alkalmazottak rendelkeznek vele?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülye kérdése, de még csak most "ismerkedek" az egyéni vállalkozás világával. A vállalkozást anyukámmal közösen csinálnánk, neki megvan a megfelelő végzettsége, de azt szeretné,ha az én nevemen lenne. Könyvelőhöz a jövőhét folyamán fogok menni, de addig is minél több dologgal szeretnék tisztában lenni. Ezenkívül az adózási része is érdekelne. 19 éves vagyok és egyetemre járok jelenleg.

2021. ápr. 25. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
elég ha az alkalmazottak rendelkeznek vele
2021. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2021. ápr. 25. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha mondjuk pl patika. Akkor a tulajdonosnak is kell gyógyszerész végzettség...
2021. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy diszkontról lenne szó.
2021. ápr. 25. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég, ha anyukádnak van. (Azért ha van rá lehetőséged, érdemes lehet elvégezni a tanfolyamot, mert ki tudja, mit hoz a jövő. Ne legyél ráutalva egy idegenre, akinek csomót fizetni kell.)

Ami az adózást illeti, a katát ajánlottam volna, de közben látom, hogy diszkont, oda biztosan nem az lesz a jó.

Mindenképpen az egyéni vállalkozást válasszátok, ne alapítsatok céget. Drágább, és iszonyúan neház megszüntetni. Az egyéni vállalkozás bármikor könnyen szüneteltethető, illetve megszüntethető.

2021. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A jövőben szeretném majd elvégezni talán, de a húgom szerencsére ilyen irányban tanul, úgyhogy végső esetben ő is "átveheti" majd, ha úgy alakul.


Igen én is a katát néztem, de kicsit elvesztem ezekben az adózásos ügyekben, ezért is gondoltam,hogy itt rákérdezek, hogy ne tiszta hülyén álljak majd a könyvelő előtt:D

2021. ápr. 25. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!