Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként más...

Egyéni vállalkozóként más számlájára utaltathatok következmények nélkül?

Figyelt kérdés

Wolt-nál szeretnék dolgozni másodállásban,egyéni vállalkozóként, alanyi mentes KATA keretein belül. Van örökölt NAV és végrehajtó felé is tartozásom. A végrehajtó havonta rendezve van bérletiltással az 1. számú munkahelyemen.

A Wolt nem ragaszkodik ahhoz hogy a saját nevemen legyen a bankszámla amire utalnak. Ha a Wolt-tól kapott "fizumat" más számlájára utaltatom akkor onnan inkasszálhat a NAV vagy a végrehajtó?

Idővel szeretném mindkettőt rendezni természetesen,de a tavalyi év óta elég rosszul állok anyagilag,ezért keresek olyan megoldást ahol egyenesbe tudok jönni,esetleg a tartozásokra a pénzt összeszedni,nem megúszni akarom,csak kicsit elodázni!!!

A normális válaszokat előre is köszönöm!



2021. jún. 1. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Más számlája másé.. nem nyúlhat hozzá a nav, csak ha másik embernek is tartozása van.


Persze te se férsz hozzá ahhoz a számlához, szóval lehet te se kapod meg a pénzed.

2021. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Munkahelyi fizetés esetében biztos voltam hogy ez így működik,de nem tudtam hogy hogy van ez egyéni vállalkozóként. A számlát ugyan én állítom ki,de számlanyitásra nem vagyok kötelezett amennyire tudom. Tehát így akkor a végrehajtó és a nav sem piszkálhatja ha máséra utal a Wolt?

Egyébként a nagymamáméra vagy az anyósom számlájára gondoltam, a pénzt biztosan megkapom,de köszi az "aggódó" hozzászólást :)

2021. jún. 1. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Annak azert nezz utana, hogy attol meg hogy a Wolt utal neked mas neven levo szamlara kozel se biztos hogy legalis az. Nem lepodnek meg ha elvaras lenne hogy EV bevetele sajat szamlara erkezzen.

Nyilvan mas az ha mondjuk hazastarsaddal kozos szamlad van az o neven es arra utalnak mintha egy random haverod kapj.a

2021. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivel alanyi mentes kata-s lennek igy nem koteleznek penzforgalmi szamla nyitasara. Igy olvastam. Ettol meg a szamlakat en allitom ki, amibol a nav latja a bevetelemet. Elvileg nekik ennyi eleg. Koszi egyebkent :)
2021. jún. 1. 19:45
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Az hogy nem kell kulon vallalkozoi szamlat nyitni nem jelenti azt hogy mas neven levo szamlat hasznalhatsz. Amugy akinek a szamlajat hasznalod az is bajba kerulhet a navval.
2021. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Végülis úgymond rendelkező nyilatkozattal megteheted. Nem túl szép dolog de lepapirozod hogy nagyinak X millió forinttal tartozol és oda utaltatod a pénzt. Legyen lepapirozva aztán akkor ki lehet magyarázni. Alapvetően ez az inkasszó elkerülésére irányul legyen nyoma hogy te tartozol neki és azt rendezted először
2021. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-os miert?

Mert nem talalok semmi erre vonatkozot. Illetve ahogy az 1-es valaszolo is irta, a mas szamlaja az a mas szamlaja. Mi koze hozza a nav-nak? A kiallitott szamlakat latja, hisz be vannak kotve mar hozzajuk,ebbol latja a jövedelmem. Raadasul sok maganszemely csinalja ugy hogy a fizeteset mashova keri,mert kulonben letiltanak az egeszet. Nem en vagyok az egyetlen ados ebben az orszagban. Valami kiskapu biztos van,miert ne ez lenne az? Vagy tudsz esetleg mutatni valami torvenyt ami erre vonatkozik? Mert en semmit sem talaltam :/ Meg nagyobb sz*rt nem akarok a nyakamba,csak egyenesbe jonni. Aztan ha meg van az egyenes,akkor kerek reszletet. Csak addig kellene kihuzzam.

2021. jún. 1. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ket kulon dolog a kiskapu meg ha szabalytalan csak nem buksz le. De csinald nyugodtan, nekem aztan mindegy ha megnagyobb bajba keveredsz es magaddal rantod a csaladod.
2021. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A navnak bem elég a kiállított számla. Sőt, katásként pont nem az számít, hanem a pénzforgalom. Vagyis egy ellenőrzéskor a navnak jogában áll bekérni a bevételi nyilvántartás bizonyítékait, esetedben a más nevére szóló bankszámlát.
2021. jún. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmilyen végrehajtó nem inkasszálhatja más bankszámláját, ha magának a bankszámla tulajdonosának nincs egyébként tartozása! Pontosan ezért kérik sokan más bankszámlájára a saját bérüket, hogy ne lehessen inkasszálni. Ez egy kiskapu, amit használnak is az adósok. Ez jogilag nem támadható.


A NAV - mivel a kiállított számláidat látja - ezért azok összegét követelésfoglalásként be tudja vonni a végrehajtási eljárásba. Ez annyit jelent, hogy még a kötelezettnél (akinek kiállítod a számlát) lefoglalja azt, és ők kizárólag a végrehajtónak utalhatják el az összeget, ami a Te tartozásodat csökkenti. Rendszeresen csinálnak ilyet...

2021. jún. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!