Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 18 évesen tudnék csinálni...

18 évesen tudnék csinálni 0-ról egy sikeres internetes vállalkozást? (egy webáruházat)

Figyelt kérdés

Szeretném idén elindítani az első vállalkozásomat. Egy webáruházra gondoltam, és olyan termékeket árusítanék, amiket külföldről olcsón be tudok szerezni, viszont itthon nagy profittal el tudok adni. (van például egy maszk ami nagyon tetszik, ezt külföldön pár száz forintért árulják, itthon meg 2500 körül, kb ilyesmikre gondoltam)


Igazából ha minden költséget meg egyebet kifizetve havonta mondjuk 100 ezer a zsebemben maradna, nekem az már sikeresnek számítana. Szerintetek sikerülhet?


2021. jún. 7. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A valoszinusegszamitas altalanos iskolai tananyag.

Igen, van ra esely, hogy sikerul.

2021. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Tudnál. hogy a valóságban ez mennyire sikerülne ténylegesen, az már más kérdés.
2021. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom hogy te mit tudsz, de azt tudom hogy bármi lehetséges
2021. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Egy terméket forgalmazni nem nagyon éri meg.

Ettől még meg lehet csinálni.


Én így biztos nem kezdenék bele.

2021. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
hát én pont ilyen covidos dolgokba már nem kezdenék bele, vannak ugyan még rettegők szép számmal, de már boldog-boldogtalan maszkot meg ilyen marhaságokat árul...
2021. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A maszkot csak példának hoztam el, azon volt a hangsúly, hogy pár száz forintért be lehet szerezni, viszont több ezres haszonnal el lehet adni itthon. De nem feltétlenül azt árulnám.


Egyébként van még egy másik ötletem is. Megkeresnék egy grafikust, és csináltatnék vele képeket amik mondjuk egy bizonyos hobbihoz vagy ilyesmihez kötődnek, majd utána ezeket pólókra, bögrékre és egyebekre nyomtatnám, és ezeket árulnám az adott téma iránt érdeklődő embereket megcélozva. Nem tudom ez mennyire lenne sikeres, bár az biztos, hogy jóval több pénz kéne az elindításhoz.

2021. jún. 7. 12:10
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Ezek mind olyan dolgok, amiket már ezer éve megcsináltak mások sokkal több tapasztalattal, meglévő infrastruktúrával. Teljesen zöldfülűként szerintem ez totál bukó üzlet.
2021. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Nos, ha valaki nem ért valamihez akkor bogrere nyomtat. Ezer ilyen cég van velük nehéz lesz versenyezni.


A maszk jó ötlet lenne, ha mondjuk 16 hónappal korábban álltal volna bele.


De próbáld ki azt kiderül

2021. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

A maszk dolog valóban lecsengőben van. Aki venni akart az elmúlt 2 évben, az már vett. Nekem otthon van 8.


Ami a pólónyomtatást meg pögrenyomtatást illeti (egyszóval ilyen vackok, csetreszek), bárhol találsz ilyet. Annyi van belőlük mint a rohadalom. Bemész bármelyik plázába, tuti van legalább egy ilyen ajándékokkal foglalkozó stand vagy bolt.


Amúgy meg ez a "külföldön megveszem olcsón, itthon eldaható ennyiért". Ha ez így menne, mindenki vállalkozna :D.

Az, hogy eladható, nem biztos hogy el is fogod tudni adni nagyobb darabszámban. Mást ne mondjak, ha elérhető egy termék külföldön 200 Forintért, mi a szarért rendelném meg tőled 2000-ért?


Legtipikusabb ilyen pl. a telefontok árulás. 1 dolláros tokokat adnak 5000-ért. Eszembe nem jutna ilyen teszkó féle árusoknál 5 ezerért tokot venni, amiről tudom, hogy Aliexpressen amúgy 49 cent.


És ne gondold, hogy csak azért mert internetes webshopról van szó, annak 0 költsége van.

Meg nem tudom 18 évesen 0 munkaviszonnyal milyen alaptőkéd van egy ilyenhez. De 30 ezer Forintból nem hiszem, hogy űbernagy vállalkozásokat lehet indítani :D

2021. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Jah azért remélem, azzal tisztában vagy, hogy megszűnnek a külföldi filléres dolgok. Júli. 1-től áfa megy mindenre, ami az EU-n kívülről jön + ott a vám is. Persze ilyenkor azt mondja az ember, hogy majd rendel EU-raktárról, csak hogy oda is drágábban kerül az áru, mert az Unió egységesen "megsarcol" mind külső árut.
2021. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!