Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van az, hogy mindig van...

Miért van az, hogy mindig van valaki, aki olcsóbban akarja megúszni, aki túlárazottnak találja az egyébként normális piaci áraimat?

Figyelt kérdés

Weboldalamra is ki van írva, hogy milyen órabérrel dolgozom, és kb. mi mennyi (azért kb., mert pontos elképzelés ismeretében tudok csak végleges árat mondani).

Ennek ellenére gyakori pl. az, hogy valaki másra, ismerősre, konkurenciára hivatkoznak, hogy ő olcsóbban megcsinálná, magyarul igazítsam már ahhoz a fantom illetőhöz az áraimat. Volt olyan, hogy felhívott az ember, hogy szerinte ez nekem jóval kevesebb munkaóra mint amit ő erre elképzelt... érted, az én szakmámban ő tudja, hogy nekem ez mennyi munkaóra.

Legutóbbi esetem: megcsináltam a melót, ki is fizette - de majd még jön pár "apró" módosítással, mert egy másik verzió is kellene belőle. Jön a kérés, gyakorlatilag tényleg egy teljesen új verzió, amire egy ennek megfelelő árat mondtam. Mondja, hogy húúú hát ez neki már nem fér bele, akkor küldjem már el neki a projektfájlt... mondom ilyet sajnos soha nem küldök. Erre ő, szerinte én zsarolom őt.

Másnál mennyire gyakori az ilyen? Csak magyar ügyfelekre jelelmző ez, vagy másra is?



2021. jún. 10. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem az ügyfelekkel van a baj. Magyarországon pofátlanul drágán dolgoznak a szakemberek.
2021. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1: Tehát szerinted bennem van a hiba.

De ha mindenki drágán dolgozik, akkor ebből az kellene következzen, hogy előbb-utóbb senki nem él meg belőle, mert nem fizetik meg a "drágát". Mégis mindenki megél, mert úgy látszik ki tudják fizetni azt, amit mindig, állandóan mindenki sokall. Akkor hogy van ez?

2021. jún. 10. 13:58
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha te nem végzed el a szolgáltatást elvégzi más az ügyfélnek. Mindenki keresi az olcsót. Nincs ezzel semmi gond.
2021. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3: mégsem végzi el, mert csak panaszkodik, aztán nekem fizet. Nem nagyon érted a probléma lényegét.
2021. jún. 10. 14:06
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
De értem a probléma lényegét. Az a bajod, hogy alkudni akarnak. Te gondolom mindig elsőre elfogadod a drágát, nem próbálkozol olcsóbban hozzájutni...
2021. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5: épp ez a bajom - a boltban odamész a pénztároshoz alkudozni? Ugye, hogy nem. Ez nem piac, nem vagyok kofa, világosan ki vannak írva az áraim. Nem tetszik, lehet menni máshová olcsóér. Viszont ezt a legtöbben valahogy nem értik.
2021. jún. 10. 14:17
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
Akkor igazítsd a normális árakhoz te is az áraidat és nem lesz gond belőle!
2021. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Férjem asztalos, lépcsőt és korlátot csinált valakinek, megegyeztek az árban.

A végén a pasi közölte, hetvennel kevesebbet fizet, mert más annyiért is vállalta volna. Most az ilyen mit gondol? Volt írásos szerződés, kicsit több lett a végére a kiadása a per miatt...

2021. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8: igen, pont erről beszélek.
2021. jún. 10. 14:31
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, esetleg a weboldaladhoz egy linket dobhatnál, csak hogy megnézzük az áraidat, és hogy hogyan van kiírva.
2021. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!