Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Takarító e.v. vagyok, kell...

Takarító e.v. vagyok, kell szerződés a cégekkel, vagy elég ha csak egy számlát adok és kész?

Figyelt kérdés
Rendszeres irodatakarítás.
2021. jún. 15. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kell szerződés és számla is rendszeresen.
2021. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Ajánlott a szerződés, de nem kötelező. Szóbeli szerződés is szerződés. Viszont ajánlatosabb leírni, mindkét felet védi az esetleges vitáknál.
2021. jún. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Adozas szempontjabol nem kell szerzodes, az inkabb amiatt kell hogy ne legyen az hogy egyik nap mennel dolgozni es kijelentik hogy azt se tudjak ki vagy menj innen.
2021. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"egyik nap mennel dolgozni es kijelentik hogy azt se tudjak ki vagy menj innen"


Aha, csak ez bíróságon nem fogja megállni a helyét. Megkérdezik, hogy ismerik-e, eddig ott takarított-e. Azon nyomban, hogy letagadják, hamis tanúzás lesz a vád ellenük. A szerződés vitás helyzetekben nyújt biztosítékot, nem ilyen valóságtól elrugaszkodott esetekben.

2021. jún. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: azért írtam, hogy kell szerződés mert a szóbeli megállapodás soha nem garancia semmire. Megállapodtok szóban valamiben hogy mit fog tartalmazni a napi takarítás és ebből később lehetnek gondok mert nincs semmi nyoma annak, hogy miben egyeztetek meg. Sok évig voltam takarító egy cégnél és a szerződések ellenére is állandóan ment a kötözködés, utólag találnak ki dolgokat ami nem része a napi takarításnak. Számlát meg amúgy is adsz ha nem feketén csinálod.
2021. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Aha, csak ez bíróságon nem fogja megállni a helyét. Megkérdezik, hogy ismerik-e, eddig ott takarított-e. Azon nyomban, hogy letagadják, hamis tanúzás lesz a vád ellenük. A szerződés vitás helyzetekben nyújt biztosítékot, nem ilyen valóságtól elrugaszkodott esetekben."


Bullshit! A bíróságon az erkölcsi kárt manapság már leszarják, az anyagi kárt kategóriákba sorolják, aztán aszerint megy a matek, hogy egy állítás vagy egy tagadás.

Nézd már meg hogy milyen gyenge ítéleteket hoznak már emberélet esetén is. Cigány nő lefejezte a saját gyerekét mert idegesítette aztán szaros 13 év :D 30 évesen már szabadul!

2021. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régebben egy sima gyilkosságért 15-20 éveket adtak, egy komolyabbért meg letöltendő életfogytot. Ma meg megúszod 6-10 évekkel aminek a felét szinte elengedik, meg nem is kerülsz szigorítottba.
2021. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De akkor az adóhatóság nem kéri hogy rendszeres szolgáltatás esetén szerződés is legyen?
2021. jún. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!