Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg teheti ezt a munkáltató?

Meg teheti ezt a munkáltató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felvettek egy nagy multi céghez mérnöknek. Jelenleg próbaidőn vagyok, azonban nem a szakmámnak megfelelő munkakörben dolgozok. Nem tesztmérnök vagyok, hanem dobozhajtogató, takarító, szemétszedő, ugyanakkora fizetéssel. Tehát egy jól meg fizetett WC-s néni, akibe az rúg bele aki éppen arra jár. Na már most finoman szólva egy picit megszégyenítve érzem magam. Állítólag nem büntetésként kaptam, csak mivel rengeteg a munkájuk, így nincs idejük úgymond "betanítani", elmagyarázni a dolgokat.


Harmadik napja takarítok. Tehát nem érzem azt, hogy átmeneti lenne a dolog. Jómagam sem értem, hogy miért nem egy takarítóval végeztetik el a munkát fele ennyiért.



A kérdés adott? Megteheti ezt a munkáltató? Persze a szerződésemben mérnöki pozíció van megadva, tehát ezt gyakorlatilag az első naptól kezdve megszegi, amit egyébként el is ismer.


Másik kérdés: Magyarországon a munkáltató azt csinál a munkavállalóval amit akar próbaidőn és/vagy azon kívül?

Ha azt mondja, hogy elégítsem ki a főnököt a számmal, akkor azt kell megtennem? Semmilyen szankció sem érheti a céget, hogy a saját szerződését megszegi?



2017. júl. 20. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Megtehetik, de nem a próbaidő. Miatt hanem mert az mt megengedi, hogy évente x hetet eltérő munkakörben foglalkoztasson.

Az orális sex mas tészta, mert az a meltosaghoz való jogot sértené.

2017. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

"51. § (1) A munkáltató köteles a munkavállalót a munkaszerződés és a munkaviszonyra vonatkozó szabályok szerint foglalkoztatni".

"53. § (1) A munkáltató jogosult a munkavállalót átmenetileg a munkaszerződéstől eltérő munkakörben, munkahelyen vagy más munkáltatónál foglalkoztatni.

(2) Az (1) bekezdés szerinti foglalkoztatás tartama naptári évenként összesen a negyvennégy beosztás szerinti munkanapot nem haladhatja meg. Ezt arányosan kell alkalmazni, ha a munkaviszony évközben kezdődött. A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás várható tartamáról a munkavállalót tájékoztatni kell."

Veled ugye nem közölték a várható időtartamot, tehát törvényt szegtek. Szerintem állj oda a főnök elé, és közöld, hogy nem segédmunkás vagy, hanem mérnök. Mindenkivel azt engedik meg maguknak, amit ő megenged másnak, hogy tegyék vele. Amíg nem szólsz, nem változtatnak. Ha pedig erre gúny, elutasítás a válasz, az a munkahely nem neked való, odébb kell állni.

2017. júl. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én első helyem egy vegyészmérnök állás volt, költözéssel indult a munkakezdésem, épületegyüttes kiürítés és új helyre való átpakolás. Ez ment 4 egész hónapig!


Közben folyamatos leltározás, veszélyes anyagok elszállításának intézése, új helyen ismételten elvégezve a kipakolásnál. Az irodát amit kaptam, elfelejtették befejezni, így lett esélyem megtanulni a gipszkarton felszerelését és festését is, ez később jól jött házfelújításnál is :)


Engem dobáltak össze vissza a különböző városokban levő gyártelepek között, szinte hetente máshol kezdtem, de sehol nem volt senkinek ideje betanítani semmire.


Többnyire kaptam egy feladatot és old meg, az odajutást, a bejutást, szerezz magadnak egy helyet ahova legalább a dolgaidat leteheted.

Volt rá példa, hogy 8-ból 6 órám azzal ment el első nap, hogy a portaszolgálaton túljussak. Felkeltem reggel 3-kor, hogy 8-ra odaérjek, majd éjfél után értem haza, ettem és 1-kor fekvés, majd ismétlés.

Később már tojtam az egészbe odaértem 11-re és leléceltem 2 körül.


Elég változatos volt a munka, Kecskeméten üzemi próba megkezdése, majd ebéd körül felhívtak délután Pesten tárgyalás beszállítókkal, este meg vissza menni a mintadarabokért. Kocsim nem volt, természetesen szolgálati autóm sem.


Logikátlan módon kaptam a feladatokat pl. üzemi próba Pécsen, de munkakezdés Kecskeméten, tárgyalás Győrben, közben meg beszámoló készítés olyan témában, amiről aznap halottam először. Engem terveztek használni, minden hirtelen jött szituációban, de nettó 97e-ért nem voltam rá vevő (2008-ban)!


Levélben kezdtem intézni a dolgokat, mindig az adott részleg vezetőjének írva, személyesen rászabott feladatként kiadva, hogy oldja meg, magamat a megbízott projekt felügyelőnek titulálva! A rendszer közel 2 hónapig gördülékenyen működött, majd megvált tőlem a cég.

2017. júl. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én voltam kint Ausztriában.

Egy zsír új irodaépületben kezdtünk. Annyira új volt, hogy gyakorlatilag a munkakezdés előtt egy nappal lett kész. Tehát minden koszos és szét volt szórva, a székek, asztalok egymás hegyén-hátán,stb.. El kellett volna kezdeni a munkát, de persze így nem lehetett. Az osztrák cég NAGYON SZÉPEN MEGKÉRT!, hogy valahogy tegyünk rendet.


A rendrakásba MINDENKI részt vett, a felső vezetés is.

Közben 67x-szer kértek elnézést. (Ők sem tudták, hogy így fogja ott hagyni a kivitelező.) Ez ott teljesen természetes volt. kb 4-5 óra alatt végeztünk, utána mehetett is mindenki haza, és az aznapi bér háromszorosát kaptuk.


Biztos vagyok benne, hogy itthon ez nem így zajlott volna le! :)

2017. júl. 21. 08:23
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Azért egy mérnöktől (de még egy kukástól is) szerintem elvárható, hogy legyen tisztában a munka törvénykönyvével, ha már egyszer munkába állt. Merthogy a legtöbb kérdésedre ott találod meg a választ.
2017. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha. Értem. Tehát te azt mondod, hogy készüljek fel bármikor, bármilyen pozícióban, hogy a szart fogom pucolni a WC-ben. Hát NEM! Legrosszabb esetben megyek vissza külföldre. Ott elképzelhetetlen, hogy mérnökökkel kartont hajtogassanak meg takarítsanak.
2017. júl. 21. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ennyire durva,de biológusnak jelentkeztem egy kutatólaborba.Ment az igérgetés,hogy bekapcsolódhatok a kutatásba, majd kapok saját projektet a doktorim megszerzéséhez,de hamar kiderült,hogy tulajdonképpen csak fénymásoló/kávéfőző/postázó "Mancika" kellet nekik,csak épp a pályázati kiírás miatt csak kutatói státuszuk volt...Miután másfél év múlva még mindig max a megrendelőket irkálhattam meg excelt színezhettem leléptem...
2017. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!