Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes olcsón (3-4 millióért)...

Érdemes olcsón (3-4 millióért) "nyaralót" venni nagy telekkel, hogy gyümölcsfákat ültessek rajta és a gyümölcsöt eladjam, vagy feldolgozzam és utána eladjam?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 23:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Akkor miért nem simán földet?
2021. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
90%
Én ismerek pár ilyen gyümölcs őstermelőt. Egyik sem a gyümölcsből él, hanem a felvehető agrártámogatásokból.
2021. jún. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1 Akár az is. Ahogy néztem, hasonló árban vannak a közelemben.


#2 Ha ennyire kevés pénzt lehet szerezni a gyümölcsök eladásából, akkor például pálinkát is főzhetnék.

2021. jún. 22. 23:34
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem
2021. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
A mezőgazdasági termelés tipikusan az a szakma, ami (piaci alapon) csak nagyon nagyban éri meg. Támogatásokkal jól ki lehet jönni kicsiben is, de azt nem tudjuk kaphatsz-e, nem ismerjük a részleteket.
2021. jún. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Nekem arra se lenne időm hogy otthon leszedjek egy fát, ha neked van csináld
2021. jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Azért az nem annyiból áll, hogy elülteted a fákat és leszeded a termést. Füvet kell vágni, metszeni kell a fákat, többször permetezni egy évben.

Továbbá fejleszteni kell magad, az se mindegy mit ültetsz, ha egyszerre érik be minden hol adod el, hogy szeded le, kivel?

2021. jún. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
elég sok támogatást kapnak a kistermelők, az ismerőseim milliókat vesznek fel, így eléggé megéri
2021. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#7 Egyelőre ez még csak egy gondolat, konkrétan még nem gondoltam bele mélyebben, tehát még ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni.
2021. jún. 23. 00:24
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem nagyon van olyan gyümölcs, ami elvan magában különösebb törődés nélkül. Vagy az annyiba is kerül, mint pl. az alma, ami jól rárohad arra, akinek van, eladhatatlan. A mandula vagy cseresznye gondozása egy vagyonba kerül, egy dió 15-20 év mire termőre fordul és ugyan mennyit lehet belőle telepíteni egy átlagos nyaraló udvarára - 3-4 fát? Amivel lehet próbálkozni azok a kisebb cserjék, mint a som, szeder vagy ribiszke.
2021. jún. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!