Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes olcsón (3-4 millióért)...

Érdemes olcsón (3-4 millióért) "nyaralót" venni nagy telekkel, hogy gyümölcsfákat ültessek rajta és a gyümölcsöt eladjam, vagy feldolgozzam és utána eladjam?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 23:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%

Egyszer láttam Klapka György előadását, amiben többek közt a dióültetvényéről beszélt. Legalább 10 percen keresztül sorolta, hogy milyen folyamatokon keresztül kell feldolgozni a termést ahhoz, hogy ezt a diót utána kilónként €15-ért adhasd el Olaszországban. Mindez persze több tízmillió forint értékű gépsort és sok-sok hektár diót jelentett, amit rendszeresen öntözni és gondozni szükséges.


A segélyből élést két okból nem javaslom:

- Mit kell tenned hozzá? (Elképzelhető, hogy több idő, energia és pénzráfordítással jár megfelelni a segély feltételeinek, mint maga a segély?)

- Mi fog történni, ha az állam úgy dönt, többet nem kapsz segélyt?


Amennyiben utánajársz és úgy látod, profitábilisan fogsz kijönni belőle, úgy ez egy jó üzlet lehet. A kulcs az, hogy miként tudod elérni az ügyfeleidet. A megoldás lehet egy őstermelői piac, vagy pedig beszélj azokkal a webshop tulajdonosokkal, akik kifejezetten friss gyümölcsöket és zöldségeket szállítanak az embereknek és rajtuk keresztül is megpróbálhatod. Az Aldihoz hasonló szupermarketekbe nagyon nehéz bejutni, azt első körben nem javaslom.

2021. jún. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Milyen segély utolsó?
2021. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%
Többen mondták az előző válaszokban, hogy csak olyan föld tulajdonosokkal találkoztak idáig, akik a gyümölcsöskertjükre felvett segélyekből szereznek bevételeket. Erre értettem.
2021. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
#13: A segély és a támogatás nagy kettő.
2021. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
60%

Segély :D :D :D


A támogatás az nem segély :D :D

2021. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
27%
#14, #15: Én segélynek hívom, ha valaki az államra támaszkodik, mert nincs elegendő pénze egy üzleti lehetőség kiaknázására (vagy épp a megélhetésre). Persze hívhatjuk támogatásnak is, ha ezt az eufemizmust könnyebb befogadni, de ettől még a lényeg nem változik: a támogatás azoknak való, akik önerőből nem képesek pénzt keresni.
2021. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Nagyon nem vagy képben.


Először is: Ezt nem az állam adja, hanem az EU.


Másodsorban: ez a támogatás pont a lakosság miatt van. Szerinted miért ad ennyi pénzt erre az EU? Mert jókedve van? Vagy miért nem a fodrászoknak vagy a varrónőknek adja inkább?


Megmondom. Enélkül a támogatás nélkül az élelmiszer árak nem az egekben lennének, hanem az űrben. És mehetnél hőbörögni az utcára, hogy miért 1000 Ft egy kg kenyér.


A támogatás miatt van az, hogy a gazdák odaadják olcsón a terményt és húst. Ha ez nem lenne, mindenki megnézhetné magát. Szóval, ahogy te fogalmazol, a segélyből te is részesülsz. Csak ezt 10 emberből 11 nem bírja felfogni.

2021. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"A támogatás miatt van az, hogy a gazdák odaadják olcsón a terményt és húst. Ha ez nem lenne, mindenki megnézhetné magát. Szóval, ahogy te fogalmazol, a segélyből te is részesülsz. Csak ezt 10 emberből 11 nem bírja felfogni."


Ezt valóban nem tudtam. Köszönöm, hogy elmondtad! El tudnád magyarázni, hogy miért van összefüggés aközött, hogy a gazdák odaadják olcsón a terményt és a húst a támogatás miatt? Eddig úgy tudtam, hogy a gazdák terményeit - az őstermelői piacokon eladott árucikkek kivételével - javarészt a nagyobb áruház láncok veszik meg és adják tovább nekünk sokkal drágábban. Lehet, hogy én nem látok valamit. Mi hiányzik a képből?

2021. jún. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Eddig úgy tudtam, hogy a gazdák terményeit - az őstermelői piacokon eladott árucikkek kivételével - javarészt a nagyobb áruház láncok veszik meg és adják tovább nekünk sokkal drágábban."


Nem. Itt több szereplő is van még a gazda és az áruházlánc között. Tehát én, mint gazda a búzámat vagy kukoricámat nem rögtön az áruháznak adom el. Hogy lenne abból a búzából az áruháznál kenyér?


Tehát ahogy írtam több szereplő van még közte. A búzát eladja a gazda a felvásárlónak. Az továbbadja a malomnak, így lesz belőle liszt. A lisztet megveszi a pékség vagy az áruház (pl a Tesco így csinálja) és készít belőle kenyeret, amit elad neked.


A gazda egyetlen haszna a terménye után kapott bevétel. Jelenleg a felvásárlók nyomott áron veszik meg az alapanyagnak számító terményeket, így a végára (amit te fizetsz a boltban) alacsonyabb, mintha nem lenne támogatás.


Ugye paraszti logika, nem baj, ha olcsón veszik át tőlem a terményt, van támogatás. Ha nem lenne támogatás, drágábban adnák a gazdák, így a végtermék ára is magasabb lenne, amit neked kellene a boltban kifizetned.


Annyit még a támogatásról, hogy azt se úgy képzeld el, hogy


"Csókolom gazda vagyok."


"-Oké, itt a pénz."


Rengeteg feltételnek kell megfelelni, amit ellenőriznek. És ha valaminek nem felelsz meg, akkor büntetnek és nincs támogatás.


Ezek miatt támogatás neve, nem pedig segély.

2021. jún. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Extensive gyümölcsösre adnak 52eFt-ot hektáronként cserében fafajtól függően 200-500db fádnak kell lennie, a legkisebb egység amire fizetnek 3000m2=0,3ha, ez min 60-150db fát jelent, 2 éves kor után jár a támogatás a következő évre. Előírás lehet az öntözőrendszer megléte és a terület bekerítése, vadvédelem, zöld sáv hagyása, művelési módszer, sorközművelési táv és előírás, stb.


Lakot területen belül cserje nem lehet a szomszédtól 2m-nél közelebb, a törpefa 4m, magas növésű/normál 6m, diófa 10m. Nyaralóövezet esetén ez elég nagy limitáló tényező a db számot illetően. Nincsen meg a minimális területméret, nincsen meg az előírt darabszám, akkor nem kapsz támogatást sem!


Kétlem, hogy valós lenne a kérdésed ("Érdemes olcsón (3-4 millióért) "nyaralót" venni nagy telekkel"), max. belefutottál egy 20 éve inaktív hirdetésbe :)

2021. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!