Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon mennyire nehéz...

Magyarországon mennyire nehéz megkeresni 300 millió forintot (vagy többet)? És miért olyan nehéz? Mit tanuljak, hogy én is elérjem?

Figyelt kérdés

2019-ben már minden 575. magyar ember 300 milliós vagy (akár sokkal) nagyobb vagyonnal rendelkezett.


Ráadásul egyre gyorsabban, egyre többen érik el ezt az összege…

Olyannyira, hogy bár nincs rá újabb hivatalos adat, de valószínűleg már most sem csak minden 575. állampolgár rendelkezik 300* millió forinttal, hanem több.


Én is el akarom érni ezt az összeget.

Nem azért mert a mindenem a pénz, hanem egészen egyszerűen amiben én meg tudom (és akarom) valósítani magam, azzal nem tudok profitot termelni.

Megélni is csak nagyon nehézkesen tudnék belőle…


Ha 40-45 éves koromra elérnék egy ilyen összeget (mínusz infláció), akkor utána még lenne egy kis időm azzal foglalkozni ami örömöt okoz.


Most leszek 18 éves.


Az a tervem hogy vállalkozni fogok egyetem után, szerintem szinte csak vállalkozóként lehet ilyen összegeket összeszedni…

Valószínüleg informatikát fogok tanulni, mivel az az amiben szinte tőke nélkül is lehet vállalkozást létrehozni, terméket készíteni akár egyedül is lehet.


De szívesen elfogadok más tanácsot is azzal kapcsolatban, hogy mit kellene tanulnom…



2021. júl. 7. 22:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Keress olyan megélhetést, ami szeretsz és soha többé em kell dolgoznod! - mondja a kínai bölcs.

Jól mondja.


Szerintem az nagyon fals elgondolás, hogy 20-25 évet keccsölsz robotolsz,szívsz és majd az azt követő maradék 20-25 évben "élsz" igényes szerint.


Én véletlenül, de belekeveredtemdbbe a kínai útvonal a, szóval vagy 35 éve nem "dolgozom".

Közben meg élek, hol jól, hol rosszabbul, de kb elégedett békességgel.

2021. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Először szerezz csak 3 millió forintot. Érd be ennyivel. Legyen ez a cél.

Ameddig ez sem megy, addig ne gondold azt, hogy ennek a 100 szorosát meg fogod tudni keresni.


Amit idefirkáltál, az nem terv. Álmodozol és azt sem tudod, hogy mit csinálj, mit tanulj. Lépésenként kellene haladnod és nem egyből a 300 milliós végcél elérésének mikéntjén gondolkodni. Ez olyan, mint amikor a kisiskolás tűzoltó, orvos akar lenni. Persze a végén nem lesz belőle semmi, mert másfelé sodorja őket az élet.


Lehet 30-40 éves távra is tervezni és már huszonévesen is gondolni kell a nyugdíjas éveinkre, de mindig az aktuális helyzet alapján értékeljünk, változtassunk a célunkon.

Ameddig nincsenek nagyobb bevételeid, hülyeség azon gondolkodni, hogyan szerezz 300 millió forintot. Egyszerűen nagy az átmenet egy átlagember és egy legalább 300 milliós vagyonnal rendelkező ember között.


Jelenlegi helyzetedben a 300 millió egy irreális cél.

2021. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Legyél Orbán haverja.


Magyarországon nem lehet tisztességesen meggazdagodni, illetve ritkán lehet, de akkor a NER mindent megtesz, hogy kitúrjon a pénzedből.

2021. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!