Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik opciót választanád?

Melyik opciót választanád?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy középkorú vállalkozó vagy és van egy jól menő vállalkozásod ahol több alkalmazottat foglalkoztatsz. Viszont ezek minimálbéres vagy max kicsit magasabb bérezésű állások, például nettó 160-170 fele keresnek a munkavállalóid.


Ha a gyereked suli után úgy döntene, hogy a vállalatnál helyezkedik el mint munkavállaló, te milyen bérezést adnál neki?

Olyat amit érdemelne a munka után, vagy mivel a gyereked így a maximumot amit tudnál neki adni?



2021. júl. 27. 08:45
A kérdező szavazást indított:
Annyit, amennyit ér a munkája, ha minimálbért akkor azt kapná
Kicsit magasabbat, mint amennyit ér a munkája
A maximumot, amit pénzügyileg elbír a cég
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Igazából fel sem venném, álljon a saját lábára. Nem úgy, mint Orbán Rasi.
2021. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Én azt nem értem, hogy miért kéne szopatni a saját gyerekemet.


Miért kellene 0-ról kezdenie, amikor én a szülője megadhatom neki azt, hogy ne kelljen szarból várat építenie? Felvenném magam mellé helyettesnek és kitanítanám a szakmára, megmutatnék neki mindent a vállalkozásomban, hogy majd ha én idős leszek, akkor tudja tovább vinni. Nem beállítanám a szalag mellé, hogy szopjál édes fiam. Annyira tipikus proli mentalitás ez.

2021. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Látszik, hogy se céged, se gyereked. Ugyanis egyiknek se érdeke, hogy jó fizuért lógassa a lábát apu farvizén.
2021. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Első körben álomba zokognám magam, hogy sikeres vállalkozóként egy képzettség nélküli minimálbéres naplopót sikerült nevelnem. Aztán el se venném, próbáljon meg boldogulni önállóan, hátha egyedül többre megy mint velem
2021. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Van gyerekem, csak kicsi még. Kisvállalkozásom van, de nem fogom direkt szopatni. Úgy látom neked ez valami kielégülés, meg egyeseknek kielégülés, hogy látja a saját kölkét szenvedni :D Ki is veritek rá, ha vért hugyozva csinál valamit, hogy ti aztán jól megcsináltátok? :) Micsoda apák/anyák, gratulálok. Attól mert magam mellé veszem a cégbe, nem lesz egy kis nyomorult életképtelen valaki, mentalitás kérdése. Hogy fog majd emlékezni az apjára? "Apám megtanított a céget vezetni, elvinni a hátamon", vagy "Apám szétszopatta az agyamat, úgy bánt velem mint a kutyával, gyűlöltem".


Hát köszi, nem kérem az utolsót. Tudom, nektek az a lényeg, hogy jól szivassátok a kölkötöket, de valakinek nem :) Apropó, ti vagytok az a fajta akik minden fiatalt szopatni akarnak katonasággal is, ugye? Mert titeket szopattak két évig, akkor más is szopjon :D Tipikus proli nyomorékok.

2021. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 "egy képzettség nélküli minimálbéres naplopót sikerült nevelnem"


Sehol sem volt, hogy képzettség nélkül. Sőt, itt van a kérdésben hogy suli után, ami egy komoly szakma OKJ-s képzéstől az egyetemig bármi lehet.

2021. júl. 27. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező,

ha így lenne, mit keresne egy minimálbéres munkahelyen, munkakörben?


#4

2021. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. aki többszáz dolgozót alkalmaz, az nem ilyen szarul fizet.


2. ha a gyerekem majd átveszi a céget,akkor egy időre betenném a fontosabb munkakörökbe, hogy megismerje a gyakorlatban is.

Nem kapna több pénzt, ha a munka annyit ér.(majd karácsonykor lerendezzük)

2021. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!