Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen kamarába kell regisztrá...

Milyen kamarába kell regisztrálnom?

Figyelt kérdés

Most indítok vállalkozást, megvannak a TEÁOR számok, honnan kellene tudnom, hogy milyen kamarákba kell regisztrálnom?


Azt olvasom, hogy a területileg illetékes kamarába kellene regisztrálnom. Elég homályos számomra, hogy a Veszprém megyei kereskedelmi és iparkamarának mi köze a szoftverfejlesztéshez, vagy hogy törvény szerint miért kéne nekem ott tagnak lenni. Eddig az volt a benyomásom kívülállóként, hogy szakma szerint vannak a kamarák, és pl egyedi szoftverfejlesztőként valami informatikus kamarához kell csatlakoznom, az orvosok meg orvosi kamarához csatlakoznak. Nyilván lehúzás az egész, de ha lehúzás, akkor is több értelme lenne, ha szakmánként lenne, mert úgy egy emberről több bőrt le tudnak húzni, ha többféle dologhoz ért. Ahogy látom például van olyan, hogy Magyar mérnöki kamara, szóval valóban létezik ilyesmi. Én csak annyit akarok, hogy befizetem a pénzt, és elfelejthessem őket egy évre...



2021. aug. 3. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Mivel vállakozás így egyértelműen a kereskedelmi és iparkamarához…
2021. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Van a kötelező kamarai tagság. Ez a területieg illetékes kereskedelmi és iparkamara.

Aztán vannak szakmák, aholvan még más kötelező tagság, pl építőipari, orvosi, agrár, stb.

Ezen kívül lehetsz önkéntesen is kamarai tag még pluszban.

2021. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!