Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » MLM rendszert létre lehet...

MLM rendszert létre lehet hozni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem nagyban, csak kicsiben. A piramis rendszer amit úgy tudok, hogy tilos, de az MLM az?

Könnyebb lenne ilyen módszerrel beindítani egy vállalkozást?



2021. okt. 1. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Működik itthon is, nem is egy.
2021. okt. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sok ilyen van, itt is.
2021. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Van hazai MLM rendszer. Én is dolgoztam egyben, szerencsére csak alkalmazottként.
2021. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha te lennél a főni, úgy oké, másképp alig keresel valamit.
2021. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Létre lehet, persze. Csak épp komolytalant nem érdemes, a komoly pedig rendkívül nagy tőkét igényel. Százmillióval el se kezdd! Az elmúlt 30 évben sokan próbálták már, kevés sikerrel. Elengedhetetlen a kiemelkedően jó minőségű termékválaszték, ami másutt nem kapható, valamint egy minőségi marketingterv.
2021. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Azt hogy érted, hogy: "ami másutt nem kapható"?

Úgy, hogy pontosan az a termék ne legyen kapható máshol, vagy hasonló termék ne legyen kapható?

Pl. fogkrémje nagyon sok MLM cégnek van és a hagyományos kereskedelemben is árulnak fogkrémet.

2021. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

#6: Az MLM az olyan, mint a vallás. A sikerhez az kell, hogy az emberek fanatikusan imádják és felmagasztalják a termékedet. Az, hogy van-e hasonló a piacon, tökmindegy, amíg a tiedet istenítik.

Ahol én dolgoztam, ott a terméket csodaszerként állították be, pedig kutyaközönsége alapanyagokból készült, bár legalább tényleg természetes anyagokból volt. Persze ötször annyiba került, mint egy hasonló termék.

2021. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan ezekre a tipikus MLM cégekre gondoltam. Erre nem is lenne kapacitásom még szektavezér szerepében sem. Hanem egy kissebb céget, ami ugyan forgalmaz termékeket, de abból felépíteni kisebb nagyobb csapatokat.

De a választ megkaptam, nem illegális így működtetni. Köszönöm.

2021. okt. 3. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
A piramisjátékot és az MLM-et az különbözteti meg, hogy az MLM-nél van egy termék.
2021. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

@kérdező

Próbáld kicsit jobban beleásni magadat a témába és akkor fel sem fog merülni a kérdés, hogy illegális-e. De ha nem érted pontosan az MLM rendszerek működését, akkor inkább válaszd a hagyományos értékesítési csatornákat.


Ugye a hagyományos kereskedelemben el kell jusson valahogy a termék a végfelhasználóhoz. Ez általában: gyár->reklám->nagyker->reklám->kisker->reklám->vásárló.

Az MLM-ben a cég maga a nagyker és a gyár (a gyár nem minden esetben), a kisker és a reklámok költségeit pedig a tagok kapják meg. Ez általában olyan 50% körül szokott lenni.


Ha neked olyan termékeid vannak, aminek a kisker+reklámok költsége ennél jóval nagyobb, akkor érdemes lehet MLM-ben gondolkozni.


És ami a legfontosabb (amit már előttem is leírtak), ha nincs jó minőségű terméked, akkor felejtsd el az MLM-et. A tagjaid csak akkor fogják tovább ajánlani, ha ők maguk is elégedettek vele, ha akkor is megvennék azon az áron, ha nem remélnének belőle jövedelmet.

2021. okt. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!