Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyetem mellett hogyan kezdhet...

Egyetem mellett hogyan kezdhetném el a saját kis vállalkozásomat? Ti hogyan vágtatok bele?

Figyelt kérdés

Egy elég nehéz mérnöki szakon tanulok, vagyis pontosabban az a "nehéz" az egészben, hogy rengeteg órám van egy héten, folytonos a számonkérés (házik, zh-k), így nagyon kevés időm marad bármilyen hobbiba is mélyebben elmerülni.

Nagyon imádok sütni, desszereteket készíteni, és lenne is időm heti 1-2x erre. Viszont mivel koliban lakom, nagyon távol az otthonomtól, nincs aki rajtam kívül megegye a finomságokat, a kolitársaimnak meg nem akarok csak úgy ingyen adni, mert azért egy elég szűkös pénzkeretből kell gazdálkodnom nekem is, és még így is extra költségnek számít a sütikészítés. Arra gondoltam valamilyen módon eladhatnám a koliban vagy egyetemen a finomságokat, amiket készítek, de nem tudom hogyan kezdjem... Nem akarom lehúzni a kolis ismerőseimet meg csoporttársaimat, és szívesen adnék nekik a sütikből, de tényleg szükségem lenne arra, hogy legalább az elkészítés ára visszajöjjön. Meg igazából ez lehetne egy kis süti-business kezdete is.

Saját tapasztalatokra, tanácsokra vagyok kíváncsi.



2021. okt. 10. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
süss megrendelésre.. adsz nekik kóstolót, majd megkérded, hogy ha ízlett tudsz nekik többet is csinálni X forintért.
2021. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Ez így nem vállalkozás.

Amit #1 javasolt, az járható, de csak akkor, ha tudod is teljesíteni a rendeléseket. ilyen helyzetben én inkább arra koncentrálnék, hogy elvégezzem az egyetemet. Vagy ha cukrász vállalkozásban gondolkozom, akkor minek is járok mérnökire? Miért nem váltok szakot, valami könnyebbre?

2021. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem tudtam hogy nevezzem azt, amit szeretnék, nem az a cél, hogy 10 éven belül teljes munkaidős cukrász legyek, hanem, hogy keressek egy kis pénzt egyetem mellett olyan tevékenységgel, amit szeretek is.


Megrendelésekben gondolkodom én is, amiben szerintem pont az a jó, hogy úgyis annyit vállalok, amennyit el tudok készíteni, csak nem tudom, hogy hogyan kezdjem és hírdessem magam. Pillanatnyilag nem hiszem, hogy azon kéne stesszeljek, hogy nem tudom majd a rendeléseket teljesíteni, hanem, hogy egyáltalán hogyan legyenek rendeléseim...

2021. okt. 10. 12:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy most azon agyalsz, hogyan legyen rendelésed, közben a kapacitásod kb. heti 1 rendelés. Szóval egyetlen rendelés után már azon kell agyalnod, hogyan legyen kapacitásod és hogyan teljesíts. Én továbbra is meghagynám ezt hobbinak. De ahogy #1 írta lehet próbálkozni. Szerintem ennek így a befektetéshez mérten (pláne időben) túl kicsi a megtérülése, különösen, ha nem ilyen irányban akarsz a jövőben elhelyezkedni. A hobbi halála, ha pénzt akarsz vele keresni.
2021. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán fér bele a pénzkeretembe, hogy csak hobbiból süssek, ha meghagyom hobbinak, akkor max egy hónapba 1x férne bele, hogy süssek, ami nekem kevés ... Én nem tudok annyi édeset megenni, hogy megérje csak magamnak sütni, ha meg elkezdem ingyé osztogatni a koliban, akkor hamar elfogyna a havi pénzkeretem... egy adag brownie-t pl simán el is tudnék osztani 3 ember között. Inkább úgy képzelem el, hogy minden hétvégén lesütök 3-4 adag különböző sütit, édességet, és akkor szólok azoknak, akik vennének, hogy akkor hétfőn lehet vásárolni. És inkább úgy képzelem, hogy 1 vásárló nem egész adagot vásárolna meg, hanem annyit, hogy elmajszolgassa még aznap és másnap. Mert azért egyetemisták a célközönség, akiknek nem egy egész tepsi sütire van szükségük, hanem egy kis finomságra amit egyedül ebéd után megehetnek. És ez szerintem nekik is megéri, mert házi süteményt ehetnének viszonylag olcsón. Kérlek javítsatok ki, ha ez nem jó gondolatmenet.
2021. okt. 10. 12:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megrendelésekben gondolkodom én is, amiben szerintem pont az a jó, hogy úgyis annyit vállalok, amennyit el tudok készíteni, csak nem tudom, hogy hogyan kezdjem és hírdessem magam."


A hirdetést és a vállalkozás szót felejtsd el...

Ahhoz, hogy élelmiszert forgalmazz vállalkozóként, szigorú élelmiszerbiztonsági előírásoknak kell megfelelned - egy kollégiumban ezekre meg sem kapod az engedélyt. nem csak a helyiség előírásainak nem felelnél meg, hanem az összetételt, mindent fel kell tüntetni.

Feketén sem javaslom, hogy áruld, mert ha bárkinek bármi baja lesz tőle, pl. allergiás roham egy nem ismert mogyorós összetevő miatt, akkor komoly gondjaid támadhatnak belőle.

Mivel időd sem nagyon van rá, inkább valami másban gondolkodj. pl. diákmunka hétvégén, stb.

2021. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: Akkor továbbgondolva. Miért nem a barátaidnál próbálkozol be? Pl. közös tanulás/pókerparti alkalmakra felajánlod, hogy csinálnál, de úgy éri meg, ha az alapanyagok árát összedobják? Ha van ilyen társaság, akkor az a pár száz forint fejenként lehet bele is férne gond nélkül


#2,4

2021. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hm érdekes, az egyik ismerősöm hétvégente kürtöskalácsot szokott sütni rendelésre - annyit, amennyi neki is belefér, és nyilván feketén, tehát csak így ismerősöknek eladásra. Nem gondoltam volna, hogy ennyi negatívum származhatna abból, ha valaki eladásra készít ismerőseinek bármilyen élelmiszert...
2021. okt. 10. 12:48
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es

igen, inkább ismerősi körben árulnék, de ezt már a kérdés LEÍRÁSÁBAN leírtam.

2021. okt. 10. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, olvastam, csak teljesen más a koncepció, amit írtam...


#7

2021. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!