Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes-e mezőgazdasággal...

Skyland kérdése:

Érdemes-e mezőgazdasággal elkezdeni foglalkozni(bármivel állattenyésztés növénytermesztés gyümölcsös) ?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk aranykalászosom van. 6 gyermek édesanyja vagyok. Bérelni érdemes földet/tanyát vagy venni? Gyeden vagyok van fix jövedelem. Esetleg munka mellett? Mivel/mennyi állattal/gyümölcsfával/tőkével érdemes elkezdeni?

2021. okt. 20. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kicsiben és bérelve nem. Aranykalászos meg kb annyit ér mint egy egyetemi büfészak, ami semmire nem jó.
2021. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aranykalászos semmit nem ér, arra jó hogyha venni akarsz magadnak egy erdőt vagy 1-2 hektár földet akkor kell ez a végzettség hozzá
2021. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a mocskos politikai mentalitas beszivargott a foldmutyikba is.


Ha csak magadnak, csaladodnak akarnal termelni, de lassan mar ugy sem eri meg, mert minden szennyezett, semmi sem al el. Hala a genmodositasoknak.

2021. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Inkább csak hobbiból gondoltam. Meg egy kis pluszként. 1-2 hektár földben gondolkozom kezdésnek.
2021. okt. 20. 15:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Az aranykalászost most engedjük el. Nagyszüleink is elkezdték valahogy kicsiben. Bevétel/kiadás szintén érdemes szerintetek ha nem veszem a tápot hanem előállítom? Vagy gyümölcsös?
2021. okt. 20. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Meg egy kis pluszként."


Ha főállásban csinálod és 1-2 hektárt művelsz akkor is mínuszba jössz majd ki a végén. Ha hobbiból csinálod főállás mellett akkor meg mégjobban mínuszos.

2021. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

8 hektár kell ahhoz, hogy nullszaldósan gyere ki belőle, (ha csak gazdálkodást csinálsz) a haszon / megélhetés ez felet kezdődik.

Ezt az aranykalászoson is tanítják (nyáron tettem le).


Rád -on a tanya [álomvölgy tanya] (vizsgatanya, ahol minden aranykalászos országosan vizsgázik) azért éri meg, mert "oktatás" is van...

2021. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Állatokkal úgy számolj, hogy 25 kg szenázs kell egy kecskének / nap, hogy túlélje a telet. Tehénnek heti egy guriga széna.
2021. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Tyúknak csirkének napi fél kg szemestakarmány kell / fő, kacsának egy kicsivel több és nem árt ha dara...
2021. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. okt. 26. 04:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!