Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mezőgazdasággal szeretnék...

Mezőgazdasággal szeretnék foglalkozni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Mindig is vonzott a mezőgazdaság, a vidék, az állattartás.

Nagyszüleim is mezőgazdasággal foglalkoztak vidéken, szüleim viszont már felköltöztek Bp-re, én is születtem.

De megmagyarázhatatlanul vonz a vidék, a föld és abszolút azt érzem, hogy nekem ezzel kell foglalkoznom, ebben tudnék teljesen boldog lenni.


Hozzáteszem, nincs mg-i jellegű végzettségem, üzleti főiskolát /IBS/ végeztem.


Mi javasoltok, hogyan kezdjek neki?



2018. júl. 1. 09:11
 1/2 A kérdező kommentje:

Tudni kel még, hogy jelenleg a párommal együtt, alkalmazottként ~ nettó 1M körül keresünk.

Hatalmas szerencsém van, hogy a párom is nyitott a vidékre költözésre és hogy mg-ból éljünk a jövőben.


Mi az a nagyságrend (pl. hány ha föld kell hozzá, mekkora állatállomány, stb), amivel foglalkozva éves szinten mondjuk ezt a havi 1M átlagot már ki lehet hozni?

Nyilván nem az elejétől gondolom, hanem mondjuk már egy 2-3 év után.

2018. júl. 1. 09:27
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján a fizetésed egy nagy büdös kamu, a google-t sem tudod használni!


Max. 2 ha földed lehetne, mert nincsen végzettséged, google termésátlag, szintén ott bérmunkaköltségek, gépár, eladási és felvásárlási árak, stb.


Amennyiben még ezekre sem sikerült rákeresned, nincsen önállóság benned, akkor számodra tökéletes az alkalmazotti lét!


Kíváncsi lennék mit dolgozol és mivel kerestek havi 1m-ot :)

2018. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!