Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját farmot akarok venni...

Saját farmot akarok venni növénytermesztéssel és állattenyésztéssel akarok foglalkozni.Aki ezzel foglalkozik tud tanácsot adni a kezdethez?

Figyelt kérdés

15 évet éltem külföldön vállalkozást csináltam jól elvoltam belőle.Évek óta nézegettem farmokat csak nem tudtam hol vegyek.


Anyagi oldaláról meg volt minden szóval beleakartam vágni.


Magyar farmokra jutott a választás mégis az anyanyelvet beszéli az ember a legjobban.Mik lettek volna még melyik ország kár lenne belemenni mert a kérdés szempontjából nem annyira lényeges.


40-50 hektáros farmot akarok venni felújított házzal melléképületekkel.


Szántó legelő legyen rajta.


Már olvasom a könyveket ilyen témában mezőgazdasági művelés állattenyésztés, gyűjtöm az ilyen ismerősöket is a környékből.


Kisebb gépparkot kell vennem nagyjából ezzel is képben vagyok.


Aki belefogott ilyenbe kisebb vagy nagyobb farmon az hogy kezdte?


Miket kellett elsőnek csináltátok elsőnek mik voltak a legnehezebb dolgok amivel kezdeni kellett?



2020. okt. 8. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A tajekozodas nem eleg! Milyen vegzettseged van hozza?

Agrarmernoki diploma? Vagy legalab allattenyesztesi/gogndozasi OKJ es aranykalaszos gazda OKJ,...stb.

Szepek a tervek...de mire alapozod? E.V. se lehetsz csak ugy, nagyon sok mindenhez kell a vegzettseget igazolo papir is ebben az agazatban!

2020. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aranykalászos gazdást most csinálom.

Egyén vállalkozó lehetek ha valakit felveszek papíron pl egy családtag akinek van témába vágó végzettség.

Őstermelő is lehetek ha jól tudom ha családi gazdaságban csinálom a tevékenységet.

2020. okt. 8. 21:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Később persze mezőgazdasági végzettséget akarok fősulin vagy egyetemen.Van felsőfokú szakképzés is ami két éves és adna egy jófajta alapot.
2020. okt. 8. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Először menj el több farmra melózni és nézd meg hogy tetszik e??

Én így csinálnám,akár mennyi pénzem is lenne.

2020. okt. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!