Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri-e így is egy cégnek...

Megéri-e így is egy cégnek fizetnie engem? Megvalósítható?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok. Ha egy cég ajánlata bruttó 300.000 ft, az nettó kb. 200.000 ft fizetés, és bejelent. De mivel vállalkozó vagyok, nem kellene utánam fizetnie a terheket, és írnék egy számlát 300.000 ft-ról (ebben állapodnánk meg). Ez így megvalósítható? A cégnek elvileg ugyan mind1 hogy az államnak és nekem, vagy csak nekem jön a megbeszélt 300k ft.

2021. nov. 4. 07:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Katás vagy? Mert akkor csúnya dolognak veszik a munkaviszony kiváltását.

Ha nem vagy katás, akkor meg meg fogsz feszülni, mire költségszámlákkal az adóalapodat megpróbálod lenyomni.

2021. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Katás vagyok igen. Miért gond a munkaviszony kiváltása? Fizetem a terheim
2021. nov. 4. 08:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a törvény tiltja, azért. Ráadásul ha átléped a 3 milliós bevételt, akkor még plusz adó is lenne.
2021. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utána néztem. Ez lenne a burkolt foglalkoztatás? Pedig elméletben milyen jól hangzana :( 200k helyett (ha 50-et fizetsz a katára), 250k-t kapnál (persze nyugdíjad nem nagyon lenne).
2021. nov. 4. 08:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az. Pont ezért találták ki, hogy a hozzád hasonlók ne tudják kihasználni a rendszert. Mondjuk aki akarja, az nyilván így is ki tudja használni.
2021. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért remélem ezt nem rossz indulatból írtad :D De jó, hogy tudom, hogy ezzel vigyázni kell. Köszi a választ!
2021. nov. 4. 08:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán semmi rosszindulat nem volt benne, bocsi ha úgy jött le mégis.
2021. nov. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én meg pont az ilyenek miatt leszek kénytelen a katás vállalkozásom kftre cserélni, mivel én túllépem a 2 hónap alatt a 3 misit, és mivel sok esetben külföldi a közvetítő, cseszhetem a rohadt különadót…a magyar cégek meg szimplán rám akarják terhelni vagy nem kötnek szerződést
2021. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És tuti a kft a jó megoldás? Átalányadóban nem gondolkodtál? Már idén sem rossz, de jövőre még jobban meg fogja érni az adócsökkentés miatt.
2021. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen adócsökkentés?

A katas evre továbbra is szükségem lesz, úgyhogy nem jó az általányadó. Könyvelővel azt is számolgattuk, de ez pár hónapja volt. (Nincs könyvelőm, csak kerestem egy értelmeset tanácsadáshoz, az eredetit kirúgtam 3 éve)

2021. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!