Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozó plusz...

Alla Bársony kérdése:

Ha egyéni vállalkozó plusz tevékenységi kört akár hozzáirni a vállalkozásához, az plusz pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 06:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De ez kriptora is érvényes hogy leírhatok ezt azt? Ez azért lenne fontos mert rég vettem a kriptot sok éve és nem tudom igazolni hogy mennyiért vettem így azt nem írhatom le költségként. Bár nem tudom hogy magánszemélyként egyáltalán leírhatom e. Viszont ha jól tudom nem számít akár nyugodtan adódhatott az egészből mert úgyis adómentesen vásárolhatom el.
2021. nov. 15. 11:41
 12/19 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként csak a kriptóhoz kapcsolódó igazolt költségeket számolhatod el. Ilyenek pl a különböző fee-k és társaik. Internetet, laptopot, telefont elég cinkes lenne elköltségelni szerintem így magánszemélyként, én nem kockáztatnék ezen.

Az meg egy elég nagy tévhit, hogy adómentesen vásárolhatod el a kriptót. Ha kriptóval fizetsz, akkor ott nagy valószínűséggel keletkezik adókötelezettséged is.

2021. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy ha cégként adóalapot csökkentek vásárlás miatt akkor amennyivel csökkentettem annyiért adómentesen vásároltam. Ez független a kriptótól.
2021. nov. 15. 12:04
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja már értem mire gondolsz, így világos. De így sem feltétlenül helytálló a fenti állításod, mivel vállalkozásoknál van minimumadó. Vagyis ha teszem azt volt 1 millió bevételed és 1 millió költséged mellette, akkor nem 0 lesz az adód.
2021. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Én elvárt nyereségről hallottam. Ez nem ugyanaz? Viszont oké de azért nem mindegy hogy minden adót be kell fizetni vagy így van amit nem.
2021. nov. 15. 12:13
 16/19 anonim ***** válasza:
Az elvárt nyereség az más. És nyilván nem mindegy, hogy lehet-e költségelni vagy nem. Viszont több éve vásárolt kriptóra most vállalkozást alapítani, hát több mint érdekes adójogi kérdés az biztos.
2021. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor ebben az esetben marad a magánszemély és a kripto 100% ának az adózása?



Bár a kriptonak kábé a felét ebben az évben vettem...

2021. nov. 15. 12:34
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát nem feltétlenül kell a 100%-ot leadózni. Ha a historydban megvan a vétel, akkor azzal csökkentheted az adóalapot.
2021. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A mostani megvan a 4 éves nem tudom
2021. nov. 15. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!