Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fektetnétek 21 millió...

Mibe fektetnétek 21 millió forintot, ha lenne ennyi “felesleges” pénzetek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 29. 16:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
74%
Meleg vagyok
2021. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
88%
Egyet ertek azzal aki azt mondja h hulyeseg ennyit felre kell tenni. Vagy rakd be ingatlanba vagy allampapirba vagy barmibe, de ah bankszamlan hagyod akkor eves 1-1.2 milliot vesztel...
2021. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem meg az hülyeség hogy elkölti az egészet és amikor meg szükség lenne rá akkor nincs egy fillére se, mert elköltötte. Ha félre rakod mondjuk a a 3/4-ét akkor elő tudod venni ha szükség lesz rá a jövőben,

Én azt ajánlom hogy ne hallgass az olyanokra akik azt mondják hogy költsd el . Te döntsd el hogy mit fogsz venni belőle, ja, és ha a bankszámládra felteszed akkor csak 1 vagy 2 száz forintot fognak csak elvonni a kártádról kb. úgy hónaponta vagy évente szóval légy okos és te döntsd el hogy mit csinálsz vele. Ezek csak jó tanácsok, én segíteni akarok neked és én meg mondtam hogy én mit csinálnék ha ennyim lenne.

2021. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
12%

Webshop


Gyertek irigyeim lepontozni.😉

2021. dec. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A KSH által közzétett infláció egy nagyon elvont érték, egy számban próbálja meg megragadni a nemzetgazdaság háztartásainak önnfenntartással járó költségeinek növekedését. Ahhoz hogy az infláció ellen tudatosan védekezhess, neked kell kiszámolnod a saját fogyasztási szokásaidhoz kapcsolódó áremelkedést. Minden terméknek akkor nő az ára, ha a gazdaságban többletpénzhez jutó háztartások zöme azt keresi. Például a csok-babaváró helikopterpénzek kedvezményezettjei elsősorban ingatlanokba forgatják ezeket a pénzeket, tehát eleve érdemes elkerülni ezeket a javakat. Ha a laktózérzékenyek kapnak helikopterpénzt adókedvezmény formájában, akkor pedig a laktózmentes termékek drágulnak meg. Előfordulhat, hogy a te személyes fogyasztási szokásaid olyan termékmixből állnak, amely a helikopterpénzek kedvezményezettjei által nem keresettek, ekkor még a ksh által jelentett alatt is lehet a személyesen rád jellemző infláció. De ha a megkeresett-összespórolt pénzedből növeled a keresletet azokra a termékekre amiket az ingyenpénzek kedvezményezettjei is keresnek, akkor meg gyenge lesz a vásárlóerőd. Azaz nem csupán a befektetések hozama véd az infláció elől, hanem a költekezéseid tudatos megszervezése is.


Az infláció elleni legjobb védekezés pedig az, ha rád hullik a legtöbb helikopterpénz. Aki elsőként kap a kinyomtatott bankókból, az több szotyit tud belőle venni, mint a szotyiárus munkásai, akikhez utoljára csorog le a többlet pénzmennyiség, mire a szotyiárus megemelte az árakat.

Ha nem vagy közvetlen helikopterpénz-kedvezményezett, akkor részvényekbe fektetve tudsz elébe repülni, ugyanis a részvényeken keresztül a vállalatok jövőbeli profitjaiból részesülsz, márpedig az áremelkedések általánosságban a vállalatok profitnövekedését eredményezik. Persze nem egységes mértékben, és vannak akik csődbe mennek - ezért érdemes diverzifikálni. De ha ma veszel részvényt, azzal az összes jövőbeli helikopterpénz potenciálisan növeli az osztalékodat.

2021. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!