Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelést lehet másodállásban...

Könyvelést lehet másodállásban végezni?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretném elkezdeni a könyvelő tanfolyamot, mindig is érdekelt a szakma. Jelenleg azonban egy teljesen más területen dolgozok, amit nagyon szeretek, és nem hagynám ott a könyvelés miatt. A kérdésem az, hogy könyvelőként lehet-e másodállásban dolgozni (van-e értelme, van-e rá lehetőség), vagy vállalkozást nyitni úgy, hogy mellette dolgozok máshol is.

Valamint olvastam, hogy ahhoz, hogy önállóan dolgozzak könyvelőként, 3 év tapasztalattal kell rendelkeznem. Ez megszerezhető részmunkaidőben is, vagy ha mondjuk csak 2 órában dolgozok könyvelőként, akkor arányosan felszorzódik a szükséges idő is?

Illetve ha én korábban, a tanfolyam előtt dolgoztam pénzügyi/számviteli területen, az beleszámít ebbe a 3 évbe?

Bocsánat, ha butaságokat kérdezek, a válaszokat előre is köszönöm!



2021. dec. 14. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet másodállásban csinálni. Viszont kellő szakmai tapasztalat nélkül nem ajánlatos, mert elég nagy károkat lehet okozni. Szóval vállalkozás nyitása előtt ajánlatos elmenni egy irodába tapasztalatot szerezni. A 3 év az arra vonatkozik, hogy regisztrált mérlegképes legyél. A nélkül is lehet korlátozottan dolgozni, szóval az maga nem feltétel a vállalkozáshoz. A gyakorlat viszont csak a bizonyítvány megszerzése utáni munkaviszonyokra vonatkozik.
2021. dec. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!