Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért tartják sokan aggályosna...

Miért tartják sokan aggályosnak az MLM-ben való dolgozást?

Figyelt kérdés

Tényleg komoly válaszokat várok, nem hallomáson és előfeltevéseken nyugvó közhelyeket és sztereotípiákat.

Elvileg az MLM főként abban különbözik a hagyományos kereskedelemtől, hogy a kisker, nagyker árréseket és a kiskereskedelem költségeit kihagyva ezt a marzsot a forgalmazók között visszaosztja különböző szinteken. Eddig ez nem is hangzik jól, de tényleg keresem a pro és komtra (tapasztalati) érveket, hogy mennyire érdemes belevágni 2022-ben.



2022. jan. 10. 19:06
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/156 anonim ***** válasza:
8%

@55

"Hogy bírsz ekkora mocskosat hazudni?"

Ha valakit hazugsággal vádolsz, akkor azt nem ártana bizonyítani is.

Az legtöbb MLM cég kompenzációs terve tejesen nyilvános. Ott feketén-fehéren le van írva, hogy mekkora a visszatérítési arány. 30-85% is létezik, de a nagyobb, sok éve működő cégek átlag 50%-al dolgoznak.

Szánj rá időt, nézz utána és ha mégsem így lenne, akkor nyugodtan megvádolhatsz engem hazugsággal.


"Vajon miért kerül az MLM-es fogkrém 10-szer annyiba mint a DM-ben? "

Örülök, hogy ezt a példát hoztad fel.

Te is könnyedén meg tudod válaszolni ezt a kérdést, ha kicsit jobban utánanázel. Nézd meg nyugodtan, hogy a nem-MLM-ben kapható fogkrémek milyen árban mozognak. 300 forinttól 8000 forintig lehet kapni mindenfélét. Válassz ki egy -mondjuk- 4000 forintos nem-MLM-es fogkrémet és vizsgáld meg, hogy miért drágább, mint a DM-es fogkrém. És azokat is megvásárolják az emberek, különben nem gyártanák. Ha ezzel megvagy, akkor visszatérhetünk az MLM-es fogkrémekre. (és igen, vannak nem-MLM-es fluorid mentes fogrémek is)


"Egyebkent a hires mlm-eseknek lesz nyugdijuk?"

Ne haragudj, de ez egy nagyon amatőr kérdés volt. Először kérdezz meg egy pár vállalkozót erről. Egy pékség tulajdonosát, egy fodrászatét, egy műkörmöst hogy lesz-e nyugdíjuk. Ha ezzel megvagy, akkor visszatérhetünk az MLM-re.


Teljesen komolyan mondom... először járj utána ezeknek az alapvető dolgoknak és utána tudjuk folytatni érdemben a beszéletést.

2022. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/156 anonim ***** válasza:
73%

"Az legtöbb MLM cég kompenzációs terve tejesen nyilvános."

--------------------

Komolyan? Linkeld már be kérlek a Forever-nek, az Amway-nek, vagy igazából bármelyik MLM-cégnek a kompenzációs tervét. Ide küldd a linket. Jahh, nem tudod mert mégsem nyilvános? Akkor tehát most hazudtál igaz?

2022. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/156 anonim ***** válasza:
39%

@92

[link]

[link]


És egy kis segítség... itt részletesen el vannak magyarázva a különböző marketing tervek működési elvei.

[link]

Töltsd le és tanulmányozd a breakaway típusú kifizetési tervet. A nagyobb cégek általában ezt használják.

2022. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/156 anonim ***** válasza:
Az FLPset megnéztem, ez viccnek is rossz. Eleve az igénytelenség, hogy csak a fele van lefordítva magyarra. Gondolom azt hitték, ettől professzionális, multiszlenges lesz. De inkább a D&Dre emlékeztet az egész rendszer. (Nem én kértem, hogy linkeld be.)
2022. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/156 anonim ***** válasza:
69%

@94

Melyik FLP-set nézted meg? Mert én egy google találati listát küldtem. Nem csak egy van ott.


Nálam például már az első találat is alaposan ki van fejtve és magyarul van az egész.

[link]

2022. febr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/156 anonim ***** válasza:
63%
95: igen, erről beszéltem.
2022. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/156 anonim ***** válasza:
14%

@96

Nem értem, hogy mit szeretnél.


Valaki (aki hazugsággal vádolt engem) kérte, hogy linkeljek be egy kompenzációs tervet. (Mondjuk azt sem értem, hogy miért kérte, amikor simán rá lehet keresni)


Szerintem ebből is meg lehet tudni mindent, amire kíváncsi az ember. Ha nagyon akarod, akkor kereshetek neked egy igényes tervet is valahol. Vagy keress egy FLP-s tagot, ő biztosan tudnak küldeni neked.


A lényeg, hogy bárki számára könnyen hozzáférhető, nincs elrejtve.

2022. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/156 anonim ***** válasza:
76%
OK, ott van. De ettől még se jó, se igényes nem lesz.
2022. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/156 anonim ***** válasza:
86%

Nem az utolsó témához kapcsolódik, meg néhány napig nem is voltm itt, de ezt el akarom mesélni nektek. "Találtam" a facebook-on egy csoportot, azaz feldobta valamiért. "Emberek MLM-es aurával". Beléptem. Nem egyből igazoltak vissza, és kamuprofilt elvileg nem engednek be. A lényeg, hogy szánalmas, hogy szó szerint ugyanazokkal a dumákkal lehet ott találkozni, amikkel itt is próbálnak "meggyőzni". Persze ott nem MLM-esek vannak, hanem olyan képernyőképek, ahogy az MLM-esek megpróbálják behálózni az embereket. Először is nevetséges, hogy cégenként szó szerint ugyanazt a beetető dumát használják. Rátaláltak a profilodra, milyen megbízható embernek tűnsz, épp ilyet keresnek, nemzetközi cég terjeszkedik, blabla.

Valaki legyártotta ezt a sablon szöveget, és mikor már zt látod, hogy a huszadik ügynök is szó szerint ugyanezt másolja be, akkor azért elgondolkodsz, hogy mennyire is hiteles ez...

És a másik: többen visszadobják a labdát, és vagy hasonló kerítő dumával vágnak vissza (erre már nem szeretnek reagálni a nagymenő MLM-esek), vagy elkezdenek kérdeződködni és/vagy kételkedni. Na és itt jött pontosan az a szöveg, amit itt is láthatunk kb napi szinten a gyakorin! Emberünk bepróbálkozik, az általa baleknak hitt ember jelzi, hogy azokat a hatóanyagokat nagyobb mennyiségben és olcsóbban tartalmazzák más termékek, a válasz pedig: "De nem mindegy, milyen minőségben!".

Mintha valahol már találkoztam volna ezzel a szöveggel, ami tényeket és eredményeket minden tekintetben nélkülöz, de ez szerintük egy aduász. Semmivel nem tudják alátámasztani, és így nulla a hitelessége. De azt hiszem, fogjuk még hallani ezt is, meg a többi sablonszöveget is. Aki naponta visszajár a gyakorira ezekhez a típusú kérdésekhez, annak javaslom ezt a csoportot. Néha nevetni, néha csak szörnyülködni. Meg néha még új dolgokat is lehet megtudni a kommentekből.

2022. febr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/156 anonim ***** válasza:
81%
Koszi,kedves utolso! Maris jelentneztem az mlm auras csopiba, imadok szarkozni rajtuk.
2022. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!