Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szerezzek fuvarokat?

Hogyan szerezzek fuvarokat?

Figyelt kérdés

Nemzetközi kamionsofőrként dolgoztam két évig majd egy évig Ausztriába belföldön.


Van tőkem és arra gondoltam, hogy szeretnék saját vállalkozást.

Nemzetközizésre gondoltam.


Nincsenek kapcsolataim és nem tudom, hogy hogyan kapnék fuvarokat.

Tehát belemennék saját vállalkozásba ha tudnám, hogy teljesen ki tudom dolgozni törvényes kereteken belül az időmet.

Tehát ha találok olyan kereskedőt aki mindig tud munkát adni és nem kell napokig fuvarra várni.


Hol lehet ilyen kapcsolatokat kiépíteni?



2022. febr. 1. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
elmész alvállalkozónak egy fuvarozó céghez.. az majd ad fuvarokat.
2022. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, ha valami miatt leállnak gyárak, cégek akkor a saját flottáját fogja mozgatni nem az alvállalkozót. Így volt ez a covid berobbanasakor is. Ezért nem kellene harmadik személy csak én és a kereskedő.
2022. febr. 1. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Na, ha Neked ehhez a gyakori kérdésekre kell jönni megkérdezni, akkor totál alkalmatlan vagy arra a vállalkozásra céghez, tökmindegy.

Ne kezdj bele mert belebuksz....

2022. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 egy kicsit nyersen fogalmazott, de nem hiszem, hogy rossz szándék vezérelte és a lényegi részben igaza van.


A saját cég, vállalkozás azoknak való, akiknek meg van a hozzá szükséges üzleti érzéke, találékonysága, ötletei, alkalmazkodóképessége, hogy meglássa a lehetőségeket az akadályokban és előnyére fordítsa a hátrányokat is.


Nem árt, ha vállalkozóként szereti az ember a kihívásokat és szórakoztatja, hogy megoldásokat kell találnia a vég nélkül elé kerülő problémákra.


Vállalkozóként/cégvezetőként nem elég hogy csak an egy kocsid, amivel tudsz fuvarozni. Neked kell a munka lehetőségeket is megtalálni, letárgyalni. Hirdetni a szolgáltatást, hogy legyen rá kereslet, kitalálni az árakat, hogy elég alacsony legyen, hogy üzletelni akarjanak veled, de elég magas is legyen hozzá, hogy megérje csinálnod és ki tudd gazdálkodni belőle a reklám és egyéb kiadásokat is.


Ha nem akarsz egyedül küzdeni ezekkel a kihívásokkal, akkor a vállalkozás nem neked való. Ha te csak fix bevételt akarsz és hogy ne kelljen vele bajlódni, hogy felhajtsd a munkát, akkor te valójában csak alkalmazott akarsz lenni - biztos munkahelyen.

Sajnos a biztos munkahely egyre ritkább. A cégek a saját érdekeiket nézik első sorban, aki a legnélkülözhetőbb, azt építik le elsőként, amikor megszorulnak. Te is pont így tennél, ha céged lenne. Sőt még nincs is céged, már így teszel, hiszen már eleve nem abban gondolkozol, hogy jutalékot fizetsz valakinek, aki találjon neked üzletet, hanem ingyen tanácsot szeretnél a GYK-n, amiből biztosan meg tudsz majd élni.


Minden esetre sok sikert! Egyre nagyobb kereslet van a fuvarozókra itthon is meg külföldön is. Nem biztos, hogy könnyű lesz, de valószínűleg azért boldogulni fogsz!

2022. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
#3 nem egy nagy cucc, ez sem agysebeszet. Nyilvan az elejen senki nem tud semmit, de meg lehet tanulni. Uzleti kapcsolat sem kell, ott a timocom online fuvarborze, lehet nem ebbol leszel milliomos de kezdesnek tokeletes hely.
2022. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem nem. Én arról írtam, hogy nincsenek kapcsolataim. És nem más cég allvállakozója akarok lenni pont azért mert nehéz helyzetben tőlem vennék el a fuvarokat.


Én közvetlen kapcsolatot akarok kereskedővel, fizetek neki az természetes, csak legyen kimaxolva a munka, mert ha nem így van akkor tényleg jobb csak alkalmazottnak lenni.

2022. febr. 5. 23:22
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

#6 itt europaban nagyon nem eri meg a kisvallalkozosdi. Ott az az st22lacika, nagyobb csicskas igy hogy vallalkozo mint amikor alkalmazott volt. Most egyszerre fonoke mindenki a transkonanal, az iranyitok hogy jo fuvart adjon, a tk vezetoseg hogy ne rakjak ki, a Scania/Volvo akie a vontatok (mert lacika csak berli semmi mas), a rakodohelyeken a legutolso targoncas, hogy rakja mar meg ne kelljen holnapig varni… Semmi ertelme, max hogy az o kis vilagaban, hogy mekkora Jani mert “sajat” cege van, es valamivel talan jobban keres mint alkalmazott.


Kanadaban, Amerikaban sokkal jobb a helyzet, ott 40-30 eves kamionnal is siman fuvarozhatsz, es igy eleve nem vagy kiszolgaltatva a gyartonak (max szerviz ugyileg), es alapbol hosszu tavu fuvarok vannak, es rakodas sincs csak potkocsi cserebere. Ja es ugy millioszor kenyelmesebb ott, nincs ponyvazas, nincs spaniferezes.

2022. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát.. kb ennyi.

Timóról szerezgetni fuvarokat egy autóval magadnak... Esélytelen nyereséget termelni

2022. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!