Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy kocsmát/pubot...

Pergel kérdése:

Szeretnék egy kocsmát/pubot nyitni, nagyjából így számoltam szerintetek korrekt?

Figyelt kérdés

- Először is a beinditáshoz 6 millió Forintot számítottam 0-ról.


- Havi kiadásra ( heti 2 nap Dj, havi egy nap sztárfellépő, készlet stb): 2 millió Forintot számoltam


- Bevételre hétköznapi: 30 ezert bevételt

hétvégi: 200 ezer bevételt számoltam


Egy 17 ezres városba lenne ami Pest mellett helyezkedik el. Szerintetek nagyjából erre számíthatnék vagy lehetne több a bevétel?



2019. febr. 9. 17:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Készletre havi 500 ezret

Adóra havi 200 ezret

bérleti díjra havi 200 ezret

rezsire 50 ezret

Djre napi 50 ezret számoltam.

A felszolgáloknak pedig napi 20 ezret adnék.

Ha vennék hitelt fel (6 millió Forintra) havi 200 ezres vissza fizetés lehetne.

Bankártyás fizetésre még rászámoltam 100 ezret költségként.

2019. febr. 9. 18:03
 2/11 anonim ***** válasza:

Totálisan hitelből akarod a kocsmát indítani?

Nincs semmi kezdő tőkéd?

Akkor ne tedd...


Vendéglátós boltvezető, üzletvezető váégzettséged van? Ha nincs, akkor olyan alkalmazottat kell alkalmaznod, akinek van.


Adóra a havi 200 ezer kevésnek tűnik - kérdés hány embered lesz és milyen foglalkoztatásban?

2019. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Napi 30e bevétel ? 100 százalék árrés esetén napi 15e nyereség. Áfa lejon lesz 11e nyereség. Adsz húszat a felszolgálónak akkor 9e bukás. Fizetsz utána 8e Ft adót még 17e Ft bukás.

Apróságok naponta ha nincs bérleti díj még 15ot számolj rá így 32e Ft bukás naponta. Még mindig csak 1 embered van és semmi más.

Naponta 200e Ft bevétel kell ahhoz hogy fennmaradjon a lebuj. Még nem élsz meg csak tulel. És akkor még csak a god is a dj , mert djt megfizetni nem tudsz

2019. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Totál rossz...


Kezdő árukészlet 500-1millio között.

Onnantól nem kell havi 500ezer árura mert forgóeszközről beszélünk.

De hogy ez se legyen annyi, tárgyalj területi képviselőkkel sör gyárakkal, nagykerekkel.


2 millió rengeteg kiadás a bruttó 1,4 millió bevételre egy jellemzően 100-200%--os árrés arányú üzletre.


Ez az egész kb. 500.000-ből elindithato ( én 2013-ban Sörkertet 700.000-ből hoztam létre kft alapítással együtt)


Ha nem értesz hozzá ne kezdj bele inkább, mert bukó lesz.

2019. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, a bankkártyás fizetés napi 50 ezres bevételű üzletemben havi 1000 Ft alatt van ingyenes kihelyezéssel és üzemeltetéssel.
2019. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2 embert alkalmaznék, és nyilván akkor kezdenék bele, ha meglesz a papírom.

Hétköznap egyedül lennék a pultba.


De annak örülök hogy havi kevesebb mint 500 kéne a készletre

2019. febr. 10. 16:09
 7/11 A kérdező kommentje:
és a bevélteleket minimalizáltam nagyon. 15 sörrel, 7 hosszú ittalal és 20 töménnyel, shottal
2019. febr. 10. 16:22
 8/11 anonim ***** válasza:

A forgó eszközt nem külső vagy beruházás finanszírozásból kell megoldjad.Épp azért forgó , mert az eladottak bevételéből forgatod vissza és töltöd fel a készletet. Ezt tudod minimalizálni ha pl pénteken szállítóra kapod az árut és pl csak a hétvégi rendezvény utáni visszàruzàs es a heti hétköznapi forgalomra visszatartott áru után kapsz számlát.


A két főt igy igy max efoba foglalkoztathatod, hogy egyáltalán ne gyere ki mínuszra. De még úgyis necces ekkora bevétel mellett.Célszerűbb lenne egy vendéglátó üzletvezetőit megcsinálnod előtte.

2019. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A vendéglátó üzletvezetőit mindenféleképpen szeretném.


Akkor szeritned havi 1,5 millióból megvagyok?

mert ahogy most újra számoltam a bevétel kb 1,8-9 millió lehet majd (alkalmazottak bére, áfa, adó stb levonása után)

2019. febr. 10. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Ekkora bevételre, havi 6-800.000 Ft kiadás jut nálam üzletenként, egy fő teljes munkaidőssel, vagy 2 efossal.
2019. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!