Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen bankszámlát kell...

Milyen bankszámlát kell nyitnom az Etsy bolt nyitásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehetőleg olyan embertől szeretnék segítséget kérni, akinek van már boltja.

És ha lehet utána lévő dolgokról is szeretnék kérdezni: Pl: Fizetés után, mik a teendők?



2022. márc. 11. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Milyen vállalkozási formában csinálod?
2022. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozóként Németországban.

De igazából magáról az Etsy eladásról érdeklődnék. Még sosem csináltam ezelőtt és nem tudom, hogy milyen bankot lenne érdemes hozzá nyitnom. :)

Illetve szeretnék érdeklődni, hogy hogyan mennek tovább a dolgok. Pl számlázás és egyéb.

Szóval nagyon örülnék, ha lenne valaki aki esetleg jártas benne és részletesen leírná nekem a folyamatokat. Mert nem szeretnék hibákba esni. Persze olvastam mar más kérdéseket és cikkeket róla, de nekem hiányosnak tűnnek.

2022. márc. 11. 10:20
 3/8 A kérdező kommentje:

Vagyis próbálom akkor kiegészíteni a kérdésemet:

Olvastam azt hogy kell az Etsyhez egy bankszámla , és többféléről is hallottam, van aki Paypallel köti össze, van aki Online bankot csinál pl (NOVO) vagy sima egyszerű vállalkozói bankszámla is megteszi? Azért érdeklődöm ennyire, mert néhány bank fizetős és nem akarok beleesni abba a hibába hogy csinálok egy rossz bankszámlát és mondjuk nem tudok vele mit kezdeni. :) vagyis úgy értem, hogy lehet hogy vannak olyanok, amik kifejezetten az Etsyt segítik. Szóval az lenne a kérdés hogy ki melyiket ajánlaná és melyik volt a legszimpatikusabb, könnyedebb.


Vagy érdemes - e egyáltalán a kezdetekben csinálnom vállalkozói számlát vagy használhatom elsőként a saját magánszámlámat? ( Azt hallottam, hogy kezdő, kis vállalkozóknak elsőként lehet használni egy kis ideig, amíg nincs nagy forgalom) nyilván elsőként nem számítok túl nagy nyereségre. Csupán nagyon szeretném csinálni. :)

2022. márc. 11. 10:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve a másik kérdésem az lenne, bevallom ez életem első vállalkozása, de már régóta érett ez a dolog, tehát nem igazán tudom, hogy milyen esetekben van számlázás, mikor történik? online kell számlázni vagy elküldeni a csomaggal együtt? Vagy ezt én szabhatom meg? Illetve hogy számlázáshoz van- e valami oldal, amit ajánlotok? (Pl a szamlazz.hu is ilyesmi a magyar verzióban) vagy mit használtok pl egy digitális számla elkészítéshez?
2022. márc. 11. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Ezeket egy német könyvelővel dumáld meg, mert nagy eséllyel ott mások a szabályok!
2022. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerinted a német könyvelő tud adni infot az Etsy eladásról?
2022. márc. 11. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A német könyvelő a német vállalkozási szabályokról és jogszabályokról ad hiteles információt.
2022. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
en Wise-t hasznalok hozza,de barmilyen szamla jo,szerintem a sajatod is, viszont hogy Nemetorszagban milyen osszegtol vagy rendszeressegtol kell vallalkozoi szamlat nyitni azt tenyleg egy konyvelo fogja tudni megmondani.Online szamlazok,billingoval (ez magyar).
2022. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!