Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Grafikusnak mennyire érdemes...

Grafikusnak mennyire érdemes tanulni '22-ben?

Figyelt kérdés

Érdekelt a grafika mindig, de sajnos megmaradtam egy nagyon alacsony, hobbi szinten(Illustrator, webes grafika), mert más melókkal foglalkoztam, illetve sokan lebeszéltek, hogy kapufa.


Emellett mindig érdekelt az otthoni vállalkozás ötlete, mert 29 éves vagyok, és egyszerűen nem bírom az alkalmazotti munkát, már most teljesen ki vagyok égve, és szeretnék vagy HO-t, vagy saját egyéni vállalkozást, mert hosszútávon össze fogok omlani, és tenni akarok ellene, de ehhez tudásra van szükségem.


Ha most komolyan nekilátnék, képezném magam, lenne esélyem ezen a területen?


Esetleg milyen szakterülettel lehetne vegyíteni, hogy piacképesebb legyen a dolog? A programozás semmilyen szinten nem érdekel, nem vonz a matek és nem is értek hozzá semmit, a kettest alig szedtem össze belőle érettségin.


Ha valaki tudna tanácsot adni azt megköszönném, jöhet negatív kritika is, nem visel meg, reálisan szeretem látni a dolgokat.


Sajnos nem tudom jelenleg hogy megy a piac, de van egy olyan érzésem, hogy a "szomszéd Józsi 2 ezerért összedobja" mentalitás uralkodik, de lehet tévedek.


2022. ápr. 4. 14:30
 1/9 A kérdező kommentje:
A másik gondom, hogy a rajzképességem bőven csak átlagos, nem tudom, így válhatna-e belőlem olyan szakember, akire komolyabb melókat rábíznak.
2022. ápr. 4. 14:32
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

"Sajnos nem tudom jelenleg hogy megy a piac, de van egy olyan érzésem, hogy a "szomszéd Józsi 2 ezerért összedobja" mentalitás uralkodik, de lehet tévedek."


Pont ezért is rohadtul telített szakma, és lehet másnak tökéletesen elég lesz a "szomszéd józsi", mint hogy neked fizessen többet, aki még a saját állításod szerint is "rajzképességem bőven csak átlagos".

2022. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nem nevezném kiemelkedőnek. De ez kizárja azt, hogy jó grafikus legyek, ha van hozzá szorgalmam?
2022. ápr. 4. 14:47
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

A rajztudás már nem számít, mert minden gépen megy. Photoshop, Illustrator, CorelDraw esetleg videoszerkesztők.

Kár hogy a programozás nem érdekel, mert UX designerként már elég jó pénz lenne a dologban.

2022. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

"A rajztudás már nem számít, mert minden gépen megy. Photoshop, Illustrator, CorelDraw "


..és azok majd megrajzolnak helyetted egy infógrafikát?

2022. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, erre nehéz válaszolni, mert ismerek sikeres grafikust, aki megél a munkáiból, és nagyon szívósan, évtizedek alatt csinált karriert, hogy már kialakult klientúrája van, és keresik, egymásnak ajálják a vevők.


Ugyanakkor ismerek egy másik "wannabe" grafikust is, aki szerintem szintén ügyes, de nem volt eddig komolyabb megbízása, és ha nem tartanák el a szülei és a felesége, akkor nem tudna megélni a jövedelméből.

2022. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Attól tartok én is utóbbiba tartoznék..
2022. ápr. 4. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:
ha nagyon jó vagy, menni fog. ha nem adsz bele mindent, elveszel a másik 100ezer grafikus között az országban. de ez sztem mindenre igaz. szinte bármilyen szakmában vagy jó, azt meg fogják fizetni ha vállalkozásként csinálod
2022. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kiállításra nem "számítógépen rajzolt" alkotások kerülnek, ahogy szobrokat se cnc-vel faragnak többnyire!
2022. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!