Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik kézműves terméket...

Melyik kézműves terméket lenne érdemes árulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Godnolkodtam makramé termékeken, gyertyákon, régi pecsétes leveleken, fa kéreg díszítésen stb… Nektek erről mi a véleményetek? Megéri 2022-ben kézműves termékeket gyártani és eladni? Illetve milyen kézműves termékekre van a legnagyobb kereslet szerintetek?

2022. ápr. 25. 20:38
 1/10 anonim válasza:
91%
ékszerre
2022. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Minek ez? Senki épeszű nem vesz ilyen csetreszeket
2022. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már van 284533 gazdagmamis anyuka, aki ilyen vackokból akar megélni.
2022. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
finom kézműves sajtok, nyamm
2022. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4, Na, végre valami értelmes kézműves termék.
2022. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,van ertelme, en gyertyat arultam regen, jo penz volt benne
2022. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bőrműves vagyok. A full marhabőr termékekért se nagyon akarnak pár ezer forintot kiadni☹️, mert a kínaiban is csak 3000 a pénztárca, akkor én miért kérek a kézzel varrott marhabőrért 10000-et?
2022. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7, küldesz képet privátban a cuccaidról?
2022. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2#-es, valahol sejtem melyik rétegről beszélsz, viszont a kézműves témakörnek számtalan ágazata és szintje van.


Pl a meska oldalán rengeteg igénytelen, nem szép kivitelezésű dolgokat talál az ember, ahol javarészt a giccs és öreg mamis stílus dominál.

Tisztelet a kivételnek, de azt egy kezemen meg tudom számolni.


7#-es, nem mindegy ki a célközönség! Érdemes lenne egy alap marketinget elsajátítanod.


+milyen szinten mozogsz az adott tevékenységben.


Sok olyan ember van, akik hiába is teljesítenek minőségi szinten (kézművesektől a művészekig), ha nem tudja "magát eladni".


Mindemellett a tevékenységek többsége nagyon sablon, + a napjaink stílusvilágát se árt belevinni.


Próbálj meg nem az átlag vevők felé nyitni, hanem egy magasabb szintű célközönséget felépíteni.


Kedves, kérdező!

Mielőtt bármibe belevágnál, az alábbi tényezők fontosak, főleg, ha kézműves tevékenységről van szó, ahol te magad alkotod meg egyedül a dolgokat:


-olyan tevékenységnek kell lennie, amit szeretsz, magad választasz, értesz hozzá

(más által bedobott csontot nem biztos, hogy kedvelnéd +hosszú távon sok esetben kellemetlenség lesz számodra)


- sok az önként jelölt kézműves, ezért olyannal kell előállnod, ami nem sablon


-a kiválasztott tevékenység 1-1terméke mennyi idő alatt készül el? Órabérbe csekkold minimum, hogy megéri-e?


A termékednek tartalmaznia kell ezt. +alapanyag ára, adó, no és hasznod.


Pl neki nem állnék pulcsit kötögetni, dráguló sok fonal, mégdrágább az abba elvesztegetett idő.


+alap marketing tudás, de jobb mindig fejlődni benne.


Rengeteg kézműves azért hasal el, mert a termék alapanyag, egyéb költségek, idő VS pénzzel nem számol. Az időbe beletarttozik, hogy tudja mi mennyi idő alatt készül el, így tudja, hogy napi vagy heti hány db-ot képes minimum és maximum teljesíteni. Így ennek tudatában ütemezi a tevékenységet és életét (kell pihenni, kell a családdal, barátokkal foglalkozni, intézni a dolgokat...stb)


Nos ez az előre nem gondolkodás miatt van a sok sírás-rívás, azok által, akiknek ugyan beindult a dolog, ám megszakadnak, mert a fenti potok együttesére nem gondoltak.

Aztán vannak az ünnepi szezonok!

Legtöbben azon időszakokban kiégnek, elmegy kedvük, s vannak akik fel is adják.

Bezárnak, eltűnnek.


Mások ezen hibáiból érdemes levonni a tanulságot.


Szemtanuja voltam már olyannak is, aki vakon beleugrott pl gyantázásba.

Totálisan kezdő szint, precizitás 0, rengeteg egyéb dologgal nem volt tisztában és hasra csapva kiváltotta a vállalkozóit, majd ezután tette fel kérdését:

Hogyan szereztek vevőket? 😀


Azt hittem megfejelem a falat, amikor ezt elolvastam.


Akármit is csinál az ember, az információ, tudás, felkészültség fontos és csökkenti a hibák mennyiségét vagy akár 90-100%-ban ki is kerülheti azokat.



Vannak olyan termékek melyek ugyan hosszú időt igényel kivitelezésük, ám azoknak meg is lehet kérni az árát, mert olyan tevégenység/termék, de ott is fontos a marketing felépítése. Mindemellett átlagnál magasabb szintű motoros képességeket igényel.


Választhatsz akármilyen "népszerű" dolgot, ott az a tény, hogy népszerű, ez kétélű penge is lehet.

Elterjedt, sokan csinálják, épp ezért tudnod kell valami úton módon kitűnnöd különben csak egy milliomodik leszel a sok közül +újonc, azaz akik régebb óta viszik a pálmát velük kell szembe szállnod.


Hacsak nem produkálsz valami újat az adott tevékenységben, netán piaci résre lelsz.


Összetett, lehetne még írni bőven.

Fontold meg, akármire is esik a választás.

2022. ápr. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Kézműves de univerzális autóalkatrészek.


Csinálj egyedi szelepsapkákat, kerékőröket kézzel ;)

2022. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!