Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Franchise partnerré vállás...

Franchise partnerré vállás hogy működik, milyen anyagiakkal jár általában?

Figyelt kérdés

Értem, hogy nekem kéne utána kérdezni, de teljesen vakon nem akarok hülyét csinálni magamból.

Mondjuk ha csinálni akarok egy ice'n'go-s (fagyi) standot, akkor van egy belépő, meg megkell venni mindent, hűtőt, stb., vagy ők biztosítják az alapokat? A haszonból kell részesedést adni?



2022. máj. 12. 11:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És mellette árulhatok mást, ami nem rontja az üzletüket? Italt, jégkását, kávét mondjuk?
2022. máj. 12. 11:23
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

KOnkrétan meg kell nézned a kinézett cég feltételeit..


MEg kell vásárolnod a vizuális és egyéb kellékeket, és még a forgalomból is kell részesedni - általában... De pont ez az ice n go-t nem ismerem.


Alapvetően nem árulhatsz mást... Egy McDonalds se árulhat sültkolbászt, vagy dönert....

2022. máj. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Ez az adott cég üzletpolitikájától függ. El nem kezdem neked átnyálazni, de tippre:

Mindent neked kell megvenned, amit előírnak, és mindezt az általuk megadott beszállítótól. Tehát nem mondhatod azt, hogy te ismersz valakit, akinek van egy olcsó alig használt hűtője, majd te azzal vagánykodsz. Ugyanez igaz a forgóeszközökre is, úgy, mint alapanyagok, áruk.

Ezen felül feltehetően van egy belépési díj, valamint royalty-t, azaz jutalékot kell fizetned az értékesítés után. Hogy mást árulhatsz-e, azt a szerződés fogja szabályozni, de meglepődnék, ha engedélyeznék.

2022. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hogy a Coca Cola meg a Pepsi pl. ad hűtőt mindent, ha az ő termékeiket akarod árulni, nekem úgy érné meg, ha mindent nekem kell venni akkor minek lépnék franchiseba?
2022. máj. 12. 11:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Láttam Egerbe ilyen Ice'n'go-st és mellette volt jégkása is, meg szerintem innivaló is, bár lehet az Ice'n'go-tól volt az is.
2022. máj. 12. 11:32
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez a belépési díj mekkora lehet szerintetek, milliós nagysagrend?
2022. máj. 12. 11:38
 7/13 anonim ***** válasza:

6: a mcDonaldsnál már 6 évvel ezelőtt 15 milkáról írtak...


[link]


És ebben nincs benne az épület bérleti díja, és egyebek...

2022. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt is olvashatsz árakról..


[link]

2022. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azért ez nem egy McDonald's,

[link]

2022. máj. 12. 11:43
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as a Fornetti árai még el is mennek.
2022. máj. 12. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!