Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás vállalkozóként a múlt...

Katás vállalkozóként a múlt hónapban készült el az első számlám, ma járt le a 30napos fizetési határidő egy cégnek, viszont nem utaltak. Mikor kell nekik szólni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 30. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Oh, sweet summer child. Üdv a freelancer klubban, ahol néha 3 hónapig sem fizet, még az olyan high profile kliens sem, mint EUs intézmények vagy globális multik. Ha nagy kliensekkel dolgozol, meg kell tanulni beosztani a pénzt. Nekem tavaly két hónap alatt jött be több mint 10 millió, előtte 7 hónapig kábé semmi. Már anyámtól kellett kölcsönkérnem hogy a befektetéseim ne kelljen feltörni. Ez ilyen. :D
2022. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld meg kitalálni:

1, 2025.12.24

2, 1977.05.67

3. az ősrobbanáskor

4. HOLNAP


retard.

2022. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
#1-el ne foglalkozz, csak arcoskodik.
2022. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#3


8 éve vagyok katás, ezek általános tapasztalatok, nem 'arcoskodás'.

Nyilván lehet írogatni, de végül mindig az idő oldja meg.

2022. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden honapban idoben utalnak, sokszor elore is. Olyan ceget valassz ahol idoben fizetnek
2022. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös, nem ismertem őket.
2022. máj. 30. 19:36
 7/10 anonim ***** válasza:
4, én meg 12 éve vagyok ev, és még csak nem is késnek a számláimmal, nemhogy ne fizetné ki valaki.
2022. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Jó, mondjuk én nem fagyit árulok, lehet más biznisz. Mint ahogy lehet más biznisz a kérdezői is mint a tiéd? :) Mint látható, van biznisz, amiben nagy kliensek rendszeresen csúsznak a fizetéssel. El tudod fogadni ezt a tényt?

Más kérdés, hogy amíg 500 EUR felett számlázok naponta, és adják a melót, addig úgy vagyok vele, hogy kuss a nevem.


Azt sehol sem írtam hogy ne fizetnének ki.

2022. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam úgy van beállítva a számláló, hogy lejárat előtt pár nappal már elkezdi küldeni a fizetési emlékeztetőt, lejárat napján is, majd utána következő napokon is folyamatosan, de akkor már fizetési felszólítás tárggyal. Sokszor tényleg csak szétszórt az ügyfél és eszébe kell juttatni, ez rengetegszer megoldja a problémát. Amúgy lejárat után 30 napot várok, ha akkor sincs pénz akkor megy a fizetési meghagyás. (Még sosem volt rá szükség). Nem árt ha mindig aláíratsz teljesítés igazolást, hogy legyen valami a kezedben. De amúgy igaz az is, hogy ügyfél függő a dolog. Nekem is volt olyan partnerem aki nagy és neves cég, tudtam, hogy nagyon lazán kezelik a fizetési határidőket. Decemberben elvégzett munkát most nemrég fizettek ki. De tudatában voltam amikor elvállaltam, másrészt az extrém pofátlan elképesztően túlárazott árajánlatok közül az enyém volt a legkevésbé elmeháborodott vállalási ár, így úgy álltam hozzá, hogy mindegy mikor lesz belőle pénz, akkor is megéri a hülyének is, ha órabérbe akarnám leosztani akkor 150.000 Ft/óra díjért végeztem el nekik a munkát 😁
2022. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, én sem fagyit árulok. Érdekes módon az ügyfeleim partnerei is rendesn fizetnek.
2022. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!