Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire legális egy vállalkoz...

Mennyire legális egy vállalkozónak olyanért pénzt kérni, amiért csak később kapok árut?

Figyelt kérdés

Sajtokat, tejtermékeket árul ez a vállalkozás. A virtuális pénztárcámat fel kell töltenem náluk, ezért kapok elméletbeli "tallért", majd amikor rendelek, a tallérokból vonnak le.


Ez legális, ilyet meg lehet tenni? Neked szimpatikus lenne ez a vásárlási mód?


2022. jún. 15. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozói életben bevett szokás az előrefizetés, előlegkérés. Akinek nem szimpi ez a megoldás, az megy a konkurenciához.
2022. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ez mennyire legális, azt nem tudom, de én tuti, hogy nem foglalkoznék ilyen hellyel. Ugye itt az egyszerű fizetés nyakára ültetnek egy plusz réteget, hogy ne úgy fizess, mint szoktál, hanem ezekkel a tallérokkal.


Na most, egy dolgot általában akkor szokás elbonyolítani, ha valami furcsaság van a háttérben. Én ezekre gondolok:

1. Ezeket a remek tallérokat csak megszerezni könnyű, pénzre visszaváltani már nem annyira, és/vagy sok időbe telik.

2. Nem tudom, hogy mennyi a forint-csodatallér árfolyam, de mivel ezt a tallér dolgot csak náluk lehet beszerezni, így az annyi, amennyit mondanak, ha holnaptól csak duplaannyiért tudsz tallért venni, vagy venni drága, de "eladni" olcsó, akkor így jártál.

3. Nehezebb ilyenkor követni az árát a dolgoknak, ugyanis a forinthoz tudsz tartani, a tallérhoz nem, így fejben még egy átváltást kell csinálnod, plusz az előző pont is nehezíti a helyzetedet.

4. Arra is játszhatnak, hogy ha csak kevés tallér van náluk, akkor nem fognak az emberek kaparni azért, hogy azt a keveset visszaváltsák forintra (esetleg a visszaváltás túl van bonyolítva, hogy ne is nagyon érezzék a késztetést), így az is nekik nyereség.


Nem tudom, hogy a fentiek közül mennyi igaz, de mivel kideríteni is csak úgy lehet, ha veszel náluk tallért, és akkor már mindegy is, így én ezt tuti elkerülném. Ennek a tallérosdinak konkrétan nulla előnye van az én szempontomból, viszont a fentiek miatt hátránya az lehet, hogy van nem kevés.

2022. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legális, de én biztosan nem vásárolnék ilyen helyen.
2022. jún. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
legális, de nem tudom minek így túlbonyolítani. van ahol van értelme a tokenek vásárlásának, de a sajtvásárlás egyértelműen nem az az eset.
2022. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra megy a móka, hogy benn ragad a tallér, nem kell visszafizetni, sem pedig adózni rá. Mivel nem linkeltél oldalt, így 1000000%, hogy te akarod ezt a biznisz létrehozni, de amint látod nehéz lesz balekot fognod :)
2022. jún. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért, kötelező belinkelni azt, amiről kérdezek? Ez egy kisvállalkozás a városban, ahol élek, még örülnének is a reklámnak.
2022. jún. 17. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!