Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tudok tenni, ha az ügyfél...

Mit tudok tenni, ha az ügyfél nem hajlandó fizetni?

Figyelt kérdés

Kimegyek az ügyfélhez, megjavítom/megcsinálom, amit kért, majd a fizetésnél azt mondja, hogy nem tud fizetni.


Mit tudok ilyenkor tenni?


(Még szerencsére nem történt ilyen, de jobb rá felkészülni)


2022. jún. 23. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha nő, akkor mond neki, h természetben is fizethet.
2022. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

felszólítod közjegyzővel, hogy fizessen

ha nem reagál, akkor végrehajthatod

ha reagál és vitatja, akkor bíróságon lehet folytatni polgári peres eljárásban


a bíróságon eladod, hogy mikor hívott, mikor mentél oda mit csináltál

de persze a legegyszerűbb az írásbeli megrendelő lap

2022. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
pár tízezerrel nem foglalkoznék. a többiért bíróság.
2022. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Visszacsinálod az egészet.Újra elrontod neki.Egy szava se lehet utána miatta.
2022. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én például az utolsó csempéket már ürülékkel ragasztottam fel. Bevittem kis zacskóba, bekevertem egy kis ragasztóval. Végeztem és leléptem, már nem is kértem el a pénzt. Azóta is röhögök ezen, nekem megérte.
2022. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes megoldások :)


Mennyire gyakori nálatok, hogy nem hajlandóak fizetni?

2022. jún. 23. 22:51
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vagyok szakember.Egyszer történt csak olyan még gyerekként,hogy sírkövesnél kellett egy jó nagy téglahalomból taligába pakolnom,eltolnom vagy 200 m-el odább,és szépen sorba lerakosgatnom őket egymásra.Kb. 6 óra hosszáig dolgoztam,nem ettem,egy pohár üdítőt ittam.A csávó mondta hogy elmegy fölvenni pénzt,1 óra múlva itt lesz,erre visszaért nagyjából 5 óra hossza múlva.Mondta hogy most nem tud kifizetni,jöjjek vissza holnap.Én szófogadó,csendes,visszahúzódó gyerek voltam még akkoriban,de ahhoz képest kitartó is,és megbíztam mindenkiben,hát úgy is tettem,visszamentem,meg másnap is,meg azután is,ez tartott egy hétig.Mindig azt mondta,hogy nem tudja oaadni,utána már ki se jött amikor még 1 hétig odajártam,vagy nem volt otthon,nem tudom.Mindegy is,a lényeg hogy megelégeltem,bemásztam a kapun,fogtam a taligát,visszapakoltam bele a téglát,és visszahordtam oda ahol eredetileg összeszedtem és ugyanúgy szétszórtam neki.Annyira dühös voltam,hogy nem érdekelt volna ha meglát közben,nem is volt bennem félsz akkor,szóval végeztem,aztán vissza kimásztam és szépen fáradtan hazamentem,ennyi.
2022. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
7-es duplán elfáradtál. Nem volt jó ötlet. Inkább random mindig összekentem volna fekáliával a kilincsét, kerítést, ablakot ami épp adódik.
2022. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha magánszemély, akkor 2x fizetési felszólítás után fizetési meghagyásos eljárás és utána az fmh végrehajtásának kérése.


Ha cég, akkor meg 40 euro behajtási költségátalányt számlázol ki minden egyes késedelmes számla teljesítési határidő lejárta után és ezeket is kérheted utána úgy mint a magánszmélymnél FMH és FMHVH-ra.


Fontos, hogy legyen írásos szerződés, és az tartalmazzon minden olyan szmeélyes, vagy céges adatot, amit az FMH nyomtatvány kér.


pl. születési hely, idő, adóazonosító szám.


Legyen számal kiállítva, és teljesítési igazolás, valamint könyvelésben kimutatva a tarozás, meg legyen előbb meg a 2X-i írásos felszólítás, ajánlott, vagy tértivevényes levélben.

2022. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
1# érdekelne a 80 éves nénikétől mire vágysz?
2022. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!