Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik olyan cég, szervezet,...

Létezik olyan cég, szervezet, csapat, stb, ami a legjobb ötleteket szívesen meghallgatják, és ha elnyerte tetszésüket, segítenek a megálmodójának megvalósítani azt?

Figyelt kérdés

Van olyan egység, cég, szervezet, csapat, stb, bármi itthon, de leginkább külföldön ami arra kíváncsi, és azt támogatja, hogy a valóban nagyon jó, legjobb, hasznos, és megvalósítható, (többnyire mindenkinek értékes) ötleteket meghallgatják, értelmezik, és segítenek a feltalálónak, kitalálónak, ötletgazdának a terv vagy ötlet kivitelezésében, megvalósításában, s akár támogatásában?


Mert ugye a legtöbb embert ezek nem érdeklik. Csak legyen feltaláva már, megvalósítva, és "én" meg majd használom jókedvvel... a többi nem érdekel.. hozzáállású.


De van 1-2 ember, akiknek a környezete, családja sem vevő ilyen dolgokra egyáltalán, mégis feltaláltak, kitaláltak már nagyon sok jó dolgot, amire hatalmas szükség lenne a mai világban, és egyszerű, kivitelezhető.


Akkor kihez/kikhez fordúljon ez az 1-2 ember konkrétan, hogy elkezdhessék, és véghezvigyék a ténylegesen nagyon jó ötleteiket, terveiket, amihez főként egy kis támogatás, segítség, és akarni vágyás/motiváció szükséges?!


Kihez vigyék az ötleteiket, terveiket, akiket tényleg érdekel, és tényleg ezzel/ilyenekkel foglalkoznak?



2022. júl. 10. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem.


Ötletekkel tele a padlás, de a ha a megvalósításából vagy megvalósíthatóságából semmit nem tudnak felmutatni, akkor nem ér szart se.

2022. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"De van 1-2 ember, akiknek a környezete, családja sem vevő ilyen dolgokra egyáltalán, mégis feltaláltak, kitaláltak már nagyon sok jó dolgot, amire hatalmas szükség lenne a mai világban, és egyszerű, kivitelezhető."


Ha annyira egyszerűen kivitelezhető, ahogy állítod, akkor mi tart vissza benne, hogy saját tudásotokból és gazdasági tőkétekből legalább valami prototípust elő tudjatok állítani belőle? Vagy akkor még sem annyira egyszerűen kivitelezhető?


Na látod innen látszik hogy mennyire komolytalanok vagytok.

2022. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Na látjátok pont ilyenek azok az emberek, akik miatt nem halad semmit előre szinte semmi (főleg az országban).

Pont ez a mentalitás nem szükséges, hogy "old meg, csináld meg magad, s meglátod semmi sem lesz belőle"😀😅🤣.


Valószínűleg azért kérdezem, mert talán túlnőtt azon a dolog, hogy 1-2 kreatív ötletgazda foglalkozzon csak a témával.


Talán nem akarnak milliókt/milliárdokat keresni egymaguk, mert inkább az van előtérben, hogy némi segítséggel megvalósuljon az amit kitaláltak.


Persze az Apple is mondhatta volna "csinálok magamnak egy jó comutert, azt majd rajoskpdok, nekem milyenem van, nektek ilyen sosem lesz", vagy a Google, hogy csinálunk magunknak egy keresőmotort, de csak mi keressünk rajta, a többiek meg ne találjanak meg semmit és senkit.

Ilyen az ha egymaguk valósítanak meg emberek dolgokat, találmányokat, ötleteket.


Mert ezeket is oké, egynéhány ember találta ki, de a megvalósításhoz, kivitelezésükhöz, és ahhoz hogy elérjék a mai szintjüket, és hogy többszáz, többezer dolgozhasson velük/nekik ahhoz már nem hiszem hogy elég lett volna az ő tudásuk, hozzáértésük.


Ha tehetném én odavinném az iskolában a megfelelő emberhez/emberekhez, és nekik mondanám el, de sajnos már nem vagyok iskolás...


A munkahelyen meg munka van...


Akkor az ötelekkel kik foglalkoznak?

Mert konkrétan ha tegyük fel másokról van szó, én BIZTOSAN KÍVÁNCSIAN, ÉS ÉRDEKLŐDVE hallgatnám meg az ötleteiket, ha azt állítják ez jó, és kb mindenkinek hasznos lenne.

(Jó, nem mindenkiét!) De a legérdekesebbnek tűnőket biztosan meghallgatnám, és ha olyan, támogatnám teljes mértékig.

Hát remélem nem vagyok ezzel a tulajdonságommal egyedül az egész világon...

2022. júl. 10. 17:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt kéne megértened hogy önmagában az, hogy "van egy ötletetek" egy nagy semmi.


Az Apple egy garázsbol indult el, és pár mérnök hobbiból ott állította elő az első számítógépét.


[link]

2022. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nem te vagy az első önjelölt innovátor aki hasonló kérdéssel jelenik meg az oldalon. Csak az a baj, hogy azt nem értitek meg, hogy ha semmit nem tudtok felmutatni az ötletetekből akkor az annyit is ér. Gyermekded fantáziaszüleményekre nem fog adni forrást egy kockázati befektető sem. Gondolom szakmai hátteretek is nulla a megvalósításhoz, ahogy a gazdasági. Gyakorlatilag semmitek nincs de azt várnátok hogy valaki álljon mögétek és valósítsa meg a nagy ötletetek. Ami egyébként valószínűleg hírből sem akkora világrengető nagy találmány mint ahogy ti képzelitek.
2022. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg hiszel az ötletedben, akkor vegyél fel hitelt és valositsd meg.


Vagy ennyire azért nem jó ötlet, hogy magad kockaztass? 🤔 😃

2022. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5# Teljesen jogos a feltevésed, és igazából egyet is értenék veled, de TÉNYLEG, de tényleg, mi van akkor ha épp az az 1-2 ember vagyunk a világon, vagy abba a "nagyon" csekély százalékba tartozunk, akik valóban a jelenlegi legjobb lehetőségeket látják a világban, és a lehető legjobb szándékkal a legeslegjobb megoldásokra törekszem/törekszünk?!


Elhiszem hogy csalódottak vagytok az emberekben, az élet bizonyos részeibben, elárulom, én is ténylegesen csalódott vagyok szinte minden emberben, akiben valaha hittem, akire valaha felnéztem (némileg), TISZTELET A KIVÉTELNEK, de valahogy úgy lettem kódolva, úgy élem az életem, hogy mindig mindenben a legeslegjobbat látom, a legjobb lehetőségekkel játszadozom gondolatban, és MINDIG Jót akarok másoknak (is), ezért taláok/taláunk ki olyan ötleteket, dolgokat, amikre most jelenleg nincs jobb megnevezésem, mint hogy egy ötlet, egy terv, de valójában ez az alapja, az alap elképzekése egy olyan NAGYNAK, ami később határtalan méretekben érheti el az igazi jóakaró célját, és ehhez több ember kell, több szemszög, több álom, s főleg valóban mégtöbb tudás kell.

Én úgy érzem, ami a kezdetekhez kell, a maghoz, a csírához szükséges, azt én már megtettem az ügyekkel, ötletekkel kapcsolatban, jobbat magamtól kezdetben nem akarok kitalálni, megfejteni, felajánlani a közjónak, annak a mindenkinek, akik léteznek, és valahol biztosan jót akarnak ők is.

Ezért keresek támogatókat, barátokat, TÁRSAKAT, olyan embereket, akik ebben hisznek, és ezért is dolgoznak akár pénzért, akár "csak hobbiból" pl egy garázsban (ahogy említetted), mert ilyen emberekkel éri meg dolgozni egy olyan ügyön, ami ténylegesen Csak Jobbá teszi a világot, de legalábbis azoknak az életét, akikhez eljut az ötletem, a tervem.


Mert hiszek benne, tiszta szívből, hogy ez igen is, csak jó irányba viszi az embereket, a tudast, a világot, Mindent.


Ezért kérdezek meg ismeretleneket, ismerősöket, olyan embereket akikkel összeköt valami, és szeretnénk haladni egy bizonyos irányba, a célunk felé, és hátha a mi társaságunkon kívül ti, mások ismertek olyat amilyet keresünk.


Ez nagyon fontos, hogy ti ismertek olyat, amire nekünk szükségünk van, és itt ebbő nagyon jó dolgok alakulhatnak ki ha kölcsönösen segítünk egymásnak.


És nagyon is bízok benne, hogy van ilyen társaság akik azzal foglalkoznak, és vevők az "új" ötletekre, olyanokra amiket mi szolgáltatunk csak úgy jófejségből feléjük, hogy igen is elérjük a célunk, és túléljük az elődeink "butaságának", kabzsiságának következményeit.


Nem akarunk meghalni, és mások hibái miatt szenvedni tovább ebben a világban, amit igen is sokhelyütt tévesen gondoltak ki, és nem terveztek annyira a jövőre, a jövő gyermekeire, generációira...


Mi ezt próbáljuk megoldani, a kis "semmi" ötleteinkkel.


Ezt próbáljátok megérteni, hogy van az az 1 (néhány) ember, aki akár mindent jobbá, és élhetőbbé tud tenni HA AKAR.


Na én ilyen embereket, ilyen társaságot keresek, nem azt mondtam hogy támogassatok meg 1csilluárdnyi pénzzel.. Nem.

Nekem csak egy olyan támogatás kell, ami a jó úton tart, és erre (jelenleg) elég 1 új kapcsolat elérése, akik amúgy is ilyenekkel foglalkoznak.


De ott van csilliárdnyi pénzért az ITER, a megújjuló energiák, a biogazdálkodás, és még sorolhatnám, és akár még saját (több száz, tán 1 ezernél is több referanciám!!) munkásságom eredménye, szívesen regélek ilyenekről is 36 évesen, de most jelenleg IS rajta vagyok hogy megvalósítsam az ötletem, de ez megfelelő segítség(ek) nélkül tán nem fog úgy megvalósulni, vagy tényleg más fog meggazdagodni hasonlóból megint, ami nem a tiszta JÓINDULAT, és abs megbízhatóságból ered, így még egy kudarc veszélye áll fenn, ha nem mi oldjuk meg a kérdésre, a problémákra a választ. Én ezt (leginkább) tapasztalatból, és némi logikai érzékkel így érzem.


Szóval nekem csak egy már létező, kvázi sikerekben gazdag, vagy legalább jótakaró csapat kéne, akik jót akarnak a Föld lakosainak. De azt az akaratot, hozzáállást érezzem, úgy ki tudunk bontakozni, tudunk közösen dolgozni.


Ha nem lesz ilyen, ami még mindig eléggé valószínű, hát akkor marad egy jó mondás:


"Minden sikeres vállalkozás, egy jó ötlettel indul".


Én ennek vagyok a híve. Talán igazam van... de én és akikkel együtt dolgozok, biztan állíthatom, hogy csak jót akarunk elérni, csak jó célok érdekelnek és irányítanak minket. És ez mindig is így volt, és így is lesz (legalábbis úgy tűnik:).


Nem poénból kérdezem azt a komolylagos kérdéseket, amik itt (is) elhangoznak.

Felfoghatatlan mekkora értékek vannak a világban, és ezekért bőven megéri jónak lenni, és jobbá tenni a világot, ha képesek vagyunk rá, és megtehetjük, akkor mi életünk végéig csináljuk ezt ha lehetséges. Keressük az ötleteink leendő otthonát, mert megvan a helyük, és olykor látványosan megvannak a megfelelő társai is. A kérdés hogy eljut-e hozzánk, hogy őket hol találjuk meg.?!

2022. júl. 11. 00:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Annyit összesüketeltél, hogy semmi értelme nem lett, gondolom beanyagoztál, de anyukád végül sikeresen lefekvést fújt és ágyba bújtál.


Amit leírtál abból ennyi a hihető rész: "mi van akkor ha épp az az 1-2 ember vagyunk a világon, vagy abba a "nagyon" csekély százalékba tartozunk, akik valóban a jelenlegi legjobb lehetőségeket látják " --- Ez igaz az összes semmitmondó önjelölt, magát feltalálónak nevező idiótára!

Legutóbb egy olyan ürgét küldött a vezetőn együttműködési megbeszélésre 2019-ben, akinek az volt a nagy ötlete, hogy gyártsunk graftént és építsünk neki űrfelvonót. (Graftén alatt vajon a grafént érthette???)

A költségeket 100%-ban nekünk kellett volna állni és megoldani a tömeggyártás feltalálását is. Cserében az ötletgazda nagyvonalúan felajánlott 10%-os részesedést 10mFt-ért cserében, továbbá 1 egész üveg saját termelésű bort.

Sajnos elég sok ilyen idiótához volt szerencsénk, a vezetőség szerint meg lusták vagyunk és azért mondunk mindenre nemet!

2022. júl. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kábé mire megoldás az ötleted?
2022. júl. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9# Alapjába véve minden viszonylag megoldható kérdésre/problémára tudok valami olyan megoldást, ami célorientáltan környezetbarát, és tényleg nagyon egyszerűen megérthető, elmagyarázható, (ha elkészült) bátran ajánlható minden egyes értelmesebb jellegű embernek.


Én igazából olyan megoldásokat gyárottam 1-2 évig, amikre (tág értelemben) az átlag embereknek szüksége van/volna, mert ilyenekből nagyon kevés van, vagy szinte egyáltalán nincs ami tényleg jó, vagy biztosan nem ajánlanám mert nem olyan jó a jelenlegi megvalósulása (ezek azok a termékek, megoldások átlagban amiket a pénzszerzés céljából találtak ki főleg, és kb havonta lehúznak egy újabb bőrt róla, hogy mindig és mindig több pénzt keressenek vele.. nem az emberekért van, hanem a pénzszerzésért olykor "nehezen" de észrevehetően.)


Azért kezdtem el ötletekkel foglalkozni, mert éppen volt sok szabadidőm, és nagyon szerettem volna olyan dolgokkal foglalkozni, amik tényleg jó időtöltések, másütt természetbaráti megoldások, ingyenesek, vagy legalábbis nem drágák, hogy tényleg olyan dolgokkal foglalkozzunk már, amik nem károsítják, hanem inkább egészségesebbé, fejlettebbé, boldogabbá, értelmesebbé teszik a emberiséget, és a Földet, és lényegében és ez a legnagyobb kulcs a történetben, ami Minden Embert érdekli, és érinti is. Konkrétan egy idő után rájöttem hogy az az igazi Nagy dolog ami minden civilizált ember részére egy elfogadható, jó megoldást jelent, elérhető áron.

Tehát a gyerekeimnek is szívesen ajánlanám, és a szüleimnek is még mondhatnám hogy ezt nyugodtan használhatja, ajánlhatja masoknak, olyan jó dolog.


Mert ilyen dolgokból szerintem igen is nagyon kevés van.


Én eddig főleg a szabadidős programokkal foglalkoztam, hobbikkal, ismerkedési nagyon jóféle megfejtésekkel, közösségi megoldásokkal, oktatási módszerekkel/beváltnak vélt ötletekkel, szórakozási lehetőségekkel amik tényleg a szorakoztatásra mennek rá, élményekre, látványos produkciókkal, biogazdálkodási ügyekkel amiket elég jó szintre fejlesztettem/fejlesztettünk, akár falvakra/városokra nézve "örök" jellegű önfenntarthatóságot jelentve, baráti/családi kapcsolatok feljesztésével, tényleg jóbóli javaslatokkal, fejlesztésekkel a már meglévő termékekre amiktől valóban jobb, és szebb lesz az emberek élete, s mindennapjai, tanácsokkal amiket szerintem minden hozzám hasonló ember aki jót akar mindennek és mindenkinek az meghallgatja és hasznosítja azokat, és persze én is gondoltam a pénzre, illetve a jövőre főképp, hogy az a dolog amit kvázi "feltalálok", vagy lehet hogy sokadikként megálmodok, azok igen is hosszú, nagyon hosszú életűek legyenek, ezeket feltétlen kimaxoltam...


A pénz kérdés is nagyon jó amúgy, mert ha jó célt akarsz elérni, akkor abból mindig valami jó dolog fog kisülni, ez a "jóból jó lesz" elméletem, olyasmi mint a "pénzt csak pénzből lehet csinálni" jellegű csak ugye az inkább a sok pénzre vonatkozik, pesze ha az van valakinek...


De lényegében bármivel kapcsolatban 1-2 nap alatt fel tudok találni, ki tudok találni rettentően jó megoldásokat, és ez szerintem nagy erény. Ezért is gyakoroltam ilyenekkel, de persze van hogy alapjáraton valami inspirál, és jönnek az őszinte jó megoldások amik még nekem is kellemetlen, hogy nincsenek így megoldva, de jellemzően 1-2 órán bellül kitalálok valami nagyon klassz dolgot, amire a legtőbben (kb 98%-ban, mindenki rábólint akinek finoman megemlitem, körülírom, hogy az, "na az egy nagyon nagyszerű ötlet", "ez tényleg nagyon jó ötlet"


De ezek egyedül nem, és nem is akarom ezeket egyedül megvalósítani, kellenek hozzá más jó, vagy legalább jót akaró, pozitív hozzáállású, gondolkozású emberek, akik nem csak kizárólag a pénzt hajhásszák, hanem ezt jóból, élvezettel csinálják. Ezért is feküdtem rá főleg a hobbikra, fiatalabb korosztályokra, közösségi dolgokra, szabadidős tevékenységekre, mert ezek úgy általában jó dolgokkal foglalkoznak, és valahol összeköti az embereket, s nem egyfajta kényszerhelyzet szülte őket, mint a kötelező szerű munkavégzést pénzért... (mert ugye azt álltalában nem szeretik az emberek, de ha nem csinálják akkor nem élnek meg sehogyan sem..)


Szóval egy jót akaró, fantáziadús kreatív csapattal (3-4 főtől már) szinte bármire megoldást tudok/tudunk találni, meg is tudjuk oldani/oldattatni, és olyan ötleteket gyártunk, valósítunk meg amik minden ember számára egyértelműen jó választ nyújt a kérdésére, problémájára, hiányára.


Na én egy ilyen csapatot szeretnék.


De ezt nehéz nevén szólitani (legalábbis számomra nem egyszerű), mert ez a képlet igen csak ráillik kvázi minden hasznos vállalkozásra, alkotó, ötletes csapatra, közösségi szervezetre, mert ők is kiszemelnek egy problémát és arra orientálódnak, hogy azt (többnyire pénzért) megoldják másoknak.

2022. júl. 11. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!