Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges építőipari vállalko...

Lehetséges építőipari vállalkozást alapítani szakmunkás papír nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl. Felveszeszem a festőket/ kartonosokat/ kőműveseket stb. Viszont én magam nem dolgozok?

Azt tudom, hogy jogilag ez nem akadály, de én arra lennék kiváncsi, hogy a gyakorlatban működik-e a dolog? Tehát hogy például a melós elfogadja-e egy olyan főnöknek az "utasításait" aki nem is dolgozik a helyszínen, azaz nem áll be "melózni".

Mielőtt mindenki leszólna, van fogalmam az építőiparról. Apám festő, nála 5-6 évet húztam le, kartonos brigádban is voltam 3 évet, szóval arra is van rálátásom. Viszont meguntam ezt, és hosszútávon előbb utóbb kicsinál a fizikai munka. Mindezek ellenére én mégis maradnék az építőiparban, mert gyakorlatilag a két említett szakmában A-Z-ig mindent láttam már szóval tapasztalatban nincs hiányom és amúgy is ehhez értek leginkább és ez is érdekel, viszont nem ilyen formában.

Szóval a lényeg: Lehet vállalkozásom Gyakorlati síkon (azaz működőképes dolog-e) úgy hogy én nem állok be, hanem intézem a céges dolgokat, anyagot viszek a melósoknak stb ???



2022. júl. 19. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlati síkon semmiképp. Én is építőiparban dolgozom, a brigádod vagy lelép, vagy átver vagy lop vagy netán mindhárom egyszerre, ilyet is sokat láttam már. Vagy csak simán eltűnnnek. Persze az agyatlan megrendelőkkel is hadakozni kell. De ez a jobbik eset, mert sok cég a megrendelők hiánya miatt bukik meg vagy nem fizetik ki őket, amiatt is sok cég tönkrement már. Aztán ott van a munkavédelem, a sok adó, gépkocsi, biztosítás, könyvelő, szerszámok, ha nem tudod kitermelni az is csőd. Sok mindent láttam már, az lenne utolsó hogy építőipari vállalkozó legyek.
2022. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, egyetemi végzettség is jó
2022. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyes nagyon jól leírta.
2022. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
csóri kis szakmunkások
2022. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tobb festo vallalkozonak is dolgoztam mar de csak egyetlen egy volt aki nem vegzett fizikai munkat. O se ugy kezdte hogy csak felvett embereket hanem csak evekkel kesobb jutott el odaig hogy o mar nem fest. Ez 10 evvel ezelott volt es mar akkor is jottek-mentek nala az emberek, kb 2-3 fix embere volt. Ha ok felmondananak egyszerre akkor vakarhatna a fejet hogy mihez kezd.


Eloszor is hol talalsz embert? Manapsag alig van olyan aki alkalmazott akar lenni es megvan a magahoz valo esze.

Ha nem vagy ott akkor atvernek, nem idore mennek dolgozni, korabban hazamennek, orankent megallnak cigizni, hordjak el a szerszamaidat, anyagokat pakoljak be a sajat kocsiba muszak utan, stb.

A megrendelo meg allandoan hivogat ha kerdese, kerese van mert nem vagy ott. Az embereid nem tudnak olyan dontest hozni mint te mert nem az oveke a vallalkozas.

Gyakorlatban az nem mukodik hogy az epitoipari vallalkozasban az embereid maguktol dolgoznak, te meg otthon ulsz.



Ha ugy gondoltad hogy az elso naptol kezdve nem dolgoznal az eselytelen. Ha az a terved hogy a vallalkozas inditasatol par ev mulva mar nem dolgoznal, arra elmeletben lenne esely de mindig is lesznek problemaid azzal hogy talalj jo szakembert es meg is tartsd oket.

Szerinted miert van olyan sok egyeni vallalkozo aki egyedul dolgozik?

A festes nem annyira megterhelo. Vallalj egyszerubb munkakat es a konnyu fizikai munkaba nem fogsz belerokkanni.

2022. júl. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!