Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a menete annak, ha valamit...

Mi a menete annak, ha valamit meg akarnék honosítani itthon, ami már külföldön, egy másik országban létezik?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a középiskolát, szóval nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, azért fogalmazódott meg bennem.

Ez egy szolgáltatás, 1-2 országról tudok, ahol ilyen van. Milyen lépéseket kellene megtennem, hogy létrehozzam ezt Magyarországon is? (azon kívül, hogy sok pénz kell)


2022. aug. 2. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Hát nagyon attól függ, hogy milyen szolgáltatás....


pl. hogy törvényes lenne-e Mo-on....

2022. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi infóból nem lehet megmondani.


De ha a dolog nem tiltott Magyarországon, akkor biztos lehetsz benne, hogy valakinek már eszébe jutott, csak:

- Nem lenne rá kereslet itthon

- Túl sokba kerülne

- Már megpróbálták és nem ment


Pl. külföldön sok helyen van a boltokban cashback, azaz mondjuk 35 EUR a fizetendő összeg, kártyával fizetsz, de 50 EUR-t, a maradék 15-öt meg odaadja neked a pénztáros kápéban. Ez egy tök jó dolog, mert nem kell ATM-et keresni és jó, ha csak kisebb összegű kápé kellene. Idehaza a Penny próbálta behozni, de elbuktak a hülye tranzakciós illeték miatt, mert ugye az kevesebb a bankkártyás fizetésre, mint a készpénzfelvételre, így szürke zóna lett volna, szóval inkább kivezették.

2022. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz hozzá, miért pont ezzel akarsz foglalkozni?
2022. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy ezzel akarok foglalkozni, semmi komoly, ha valaha mégis komolyan elkezdenék gondolkodni rajta, az nem most lenne, csak felmerült bennem. Semmi tiltott vagy illegális dolog.

Konkrét dolgokat nem akarok leírni, csak egy példa, hogy pl. edzőtermek meg edzés van Magyarországon, de egy bizonyos fajta edzés még nincs. Nem erről van szó az én esetemben, ez csak egy példa, de ilyesmi. Sok ember nem is tud róla, hogy ilyen létezik, de ha lenne és az emberek tudomást szereznének róla, biztos vagyok benne, hogy lennének érdeklődők.

2022. aug. 2. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
4: ez OK, de azt végiggondoltad, hogy mennyibe kerülne ennek az új módszernek, szolgáltatásnak a bereklámozása...??? Milliós tételek.... És akkor még semmi beruházás, vagy más nem történt, csak a megismertetés... Amire _esetleg_ lesz kereslet...
2022. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Mikor kisgyerekek álmodoznak és azt hiszik, majd innen lopják el a korszakalkotó ötletüket, mintha nem lenne internet...


A példával élve, megteremted az infrastruktúrát, hogy ezt az edzésmódszert lehessen űzni valahol, legyenek hozzá eszközök stb. Tehát mondjuk veszel/bérelsz egy olyan termet, ahol lehet űzni a sportot. Aztán keresel olyan edzőket szakembereket, akiket importálni tudsz, mert értenek hozzá. Vagy olyanokat, akiket ki tudsz küldeni külföldre, hogy kitanulják ezt a módszert. Majd elkezded üzemeltetni vendég nélkül az edzőtermet. Fizeted a bérletet, rezsit, embereket és közben reklámozol, promózol gőzerővel (határ a csillagos ég) és majd egyszer elkezdenek betévedni emberek, ha kezdenek egyáltalán.

2022. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Végiggondoltam és tudom hogy valószínűleg soha az életben nem lesz annyi pénzem (amúgy erre is kíváncsi lennék, hogy sokan mégis hogyan teremtenek elő annyi pénzt, ami pl. egy kávézó, edzőterem, étterem stb. nyitásához kell), de belegondoltam, hogy ha lenne, akkor hogyan kéne elkezdeni, mert az üzleti, jogi dolgokhoz jelenleg nem értek. Ugye középiskolában ilyeneket nem tanítanak, max egyetemen, ha olyan szakra megy az ember.

Az edzőtermes példa meg onnan jutott eszembe, hogy az egyik ismerősömnek a testvére nyitott egy kicsit speciálisabb edzőtermet (ráadásul külföldön), akkor ott az volt az első olyan edzőterem, mondjuk hogy miből meg hogyan, azt nem tudom.

2022. aug. 2. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

"- Már megpróbálták és nem ment"


Ez nem jelent semmit. Ahány ember annyi megvalósítási módszer. volt nálunk egy büfé. vagy 4x váltott tulajdonost 2 éven belül. a 4.nek sikerült megvalósítania.

2022. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!