Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást indítani?

Milyen vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként szemezem a dologgal, jelenleg dolgozom “part-time”.


Igazából azt látom, hogy csak főállásból sosem lesz annyi pénzem amennyit szeretnék, így valamit ki kellene találni. :D


Kifejezetten szorgalmasnak, sőt inkább akaratosnak tartom magam.

Szerintem buta sem vagyok, de ezt senki sem tudja magáról eldönteni…:)



Szoftverfejlesztő gyakornokként dolgozom, mérnökinfót tanulok, bár egyre több gondolatom van, hogy feleslegesen.

Mindegy, már befejezem.

Úgyis szeretem a közösséget..: :)


Igazából csak “brainstorming”-olni vagy érdekes storykat olvasni jöttem.

Bárminek örülök.


Aztán lehet, hogy (remélem) 1-2 év múlva már meg is látom, hogy merre az arra. :)


Szép napot mindenkinek! :)



2022. nov. 28. 00:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hogy milyen? Ha vissza kéne mennem alkalmazottnak, inkább öngyi lennék, teljesen komolyan mondom.
2022. nov. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Oszinten szolva, igy hogy mar tob mint 1 eve vallakozo vagyok nem ertem miert nem lettem hamarabb. Sokkal jobban keresek, kevesebbet dolgozok...
2022. nov. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a végzettséged pont olyan, hogy a jövőben kiemelkedő béred legyen, amiből bőven tudsz befektetni. Persze minden pénzt el lehet verni, így ha nincs megfelelő pénzügyi tudásod, soha nem lesz annyi pénzed, amit elégnek gondolsz.


Magam körül azt tapasztalom, hogy akinek jól megy magán vállalkozóként, rengeteg időt és energiát befektetett és nagyon sok stresszes időszakai is voltak. Hozzáértéssel és kitartó munkával viszont rendkívül jó eredményeket lehet elérni, de nem mindenkinek való.


IT területen nem tudom mennyire érdemes, hiszen pár év alatt könnyedén megvan a havi 2m bruttó fizetés, aminek ha 80%-át befekteted, 5-10 év alatt olyan portfóliód lehet, amiből már munka nélkül is meg tudsz élni. Minden későbbi munkabevétellel pedig ez az összeg csak nő és nő, már nem azért dolgozol, hogy fenn tudd tartani magad, hanem mert élvezed.

2022. nov. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztőként megfelelő tapasztalattal simán tudsz USA-ba bedolgozni itthonról. Évi 100 ezer dollár is elérhető, azzal meg már csak nem kopik fel az állad. :D
2022. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tény, hogy az devként lehet nagyon jól keresni, akár itthonról is.

Mondjuk az, hogy az USA-ba kidolgozzon pl az ember 1000000 dodós fizetésért azért eléggé egy álom szitu egyelőre. Nekem legalábbis még így kezdőként annak tűnik…:)


Ugyanakkor egészen biztos vagyok benne, hogy egy jó freelancer vagy valaki egy jó startup élén minden bizonnyal anyagilag jobban jön ki.


De akkor tippeket várnék, mondjuk szoftverfejlesztőktől. Stratégiák, ki milyen irányba ment el és miért stb. :)

2022. nov. 29. 16:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Reddit programming hungaryn olvasa utana ezerszer fel volt teve hasonlo kerdes
2022. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Java még mindig erős, de fullstack fejlesztőként is degeszre tudod magad keresni. Frontenden leginkább Angular és React, backenden Node.js és Go. Ha ezek mennek, plusz hozzá némi cloud tudás (pl AWS) is van, akkor sínen vagy.
2022. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rust-al is eleg jo melokat meg lehet fogni mostansag, kb a kriptovilag fo nyelve lett amiota a kraken is bevezette
2022. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a szuper válaszokat! :)
2022. nov. 30. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Akár vállalkozol, akar nem, mindenképp műveld magad pénzügyileg, gazdasági témákban is. Ha nem lesz vállalkozásod, akkor is fontos érteni a pénzügyek működését és tudni, milyen befektetések jövedelmeznek legjobban.

Ha vállalkozol, akkor meg az üzleti döntéseiden múlik, hogy megy a vállalkozás, mennyire terül meg, csak viszi a pénzt vagy hoz is. Mindenképp csak jól jársz vele, ha műveled magad ezen a téren és mindenképp rosszabbul jársz, ha nem.

2022. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!