Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan alapítsak főállású...

Hogyan alapítsak főállású vállalkozást, kft-t egyenlőre egyszemélyeset az alábbiakból ami talpon tudna maradni? Kérném ezúton is a kedves válaszolókat, hogy kerek mondtatokban fogalmazzanak, ha nincs most idejük akkor, inkább később válaszoljanak.

Figyelt kérdés

Rendelkezésemre áll a kft vagyonára:


1,5 m ft értékű zártkerti ingatlan

3,1 m ft készpénz


saját végzettségek:


kerék és gumiszerelő

villanyszerelő

társasházkezelő

húsipari termékgyártó (élelmiszeripari gyártás technikus)

aranykalászos gazda

munkagép kezelő jogsik (8 féle)

fotográfus, fototermékértékesítő


Ezenkívül még sokmindenhez értek (csak végzettségem nincs róla) amiből manapság megélnek a vállalkozók, és nem esik le a gyűrű az ujjamról, ha dolgozni kell, szóval végzetségnélküli tevékenységeket is vállalnék!



2022. dec. 9. 10:25
A kérdező szavazást indított:
Te inkább ne vállalkozz.
Hajrá előre!
Ez így kevés infó, menj el a könyvelőhöz
Egyéb, inkább leírom válaszban.
6 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Első körben: döntsd el, mit szeretnél csinàlni!

Második körben keress fel egy adótanácsadással is foglalkozó könyvelőt, de egy tuti biztos, hogy nem a kft lesz neked a legjobb kezdésnek, hanem egy egyéni vállalkozás


Javaslom, hogy ha tényleg értesz is ahhoz a villanyszereléshez, akkor alapíts egy mellékállású átalányadozó egyéni vállalkozást kezdésnek!

2022. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezek 1-3 éve szerzett végzettségek, kivéve a technikust.

Villanyszerelésből úgy tizes skálán négyes lennék, (bizonyítványom közepes lett) de jelenleg nincs állásom, ha szerzek sem tudom, hogy mennyire hagynak majd "élni" melette...

2022. dec. 9. 10:37
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Közepes villanyszerelő bizonyítvány??? Én 5-re vizsgáztam és alig értek hozzá. Neki ne állj így villanyt szerelni!


Akkor a sok bizonyítvány közül melyikhez értesz egyáltalán vaamit?

2022. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kerék és gumiszerelő, aranykalászos gazda, társasházkezelő, gépkezelős végzettségek nekem is ötösök lettek, legtöbb gyakorlatom viszon a mezőgazdaságban van, meg a fotózásban.


De pl: A fotósbizonyítványom azért lett csak elégséges, mert nem volt pénzem többszázezres fényképezőgépre, (végig kinéztek a 12 éves Fuji hibrid gép miatt) és az adobe szoftverei helyett inkább a nyíltforrásúakat részesítettem előnyben, (rawtherapy, darktable).

Illetve a munkám miatt csak félig tudtam rész enni a hétvégi gyakorlatokon.

2022. dec. 9. 11:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
AZ hogy a bizonyítvány hányas... senkit nem érdekel. Szerezz előb tapasztalatot aztán ráérsz vállalkozni.
2022. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az #5-nek! Menj el dolgozni valamelyik végzettséggel 3-4 évre és utána vállalkozz! Kóklerekből van elég! Addig kiegészítésnek legyél őstermelő és a földeden termessz valamit, amire igény is van ill. kis energia-és vízigényes!
2022. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező! EGyetértek az előttem szólókkal, nagyon lilaködös álmok ezek.

Ahhoz, hogy sikeres vállalkozásod legyen, nem elég hogy van n+1 végzettséged! Kell gyakorlat is, és FŐLEG: ügyfelek.


Menj el alkalmazottnak pár évre valami jó céghez, és ott már ki tudsz alakítani olyan ismeretségi kört, ahonnan a majdani vállalkozásodhoz lehetnek ügyfelek...

2022. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

előbb ki kell találni, hogy mivel akarsz foglalkozni. végzettségeid nem egymásra épülnek. Ebből következik, hogy fogalmad sincs mit akarsz csinálni.


Aztán ha kitaláltad a mivelt, akkor meg kell találni, hogy hogyan lesz abból pénzed, kinek fogod az értékesíteni, hogy fogod a vevőket elérni, stb. szolgáltatás lesz, vagy termék.


mire sikeres vállalkozásom lett, azelőtt belekezdtem vagy ~40 világmegváltó ötletbe. Valamit 1 hét után feladtam, mert unalmas volt és nem kötött le. Valami 1 hónap után, mert kiégett a dolog, elfogyott a lendület. Valamit meg évekig csináltam úgy, hogy 1 fillért se láttam belőle.

2022. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3 mio ft kp-ből még az eszközöket sem tudod megvenni, a legalapabb vállalkozáshoz sem...
2022. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Melyikhez értesz?

Végezettségek és a rendelkezésre álló források alapján én a villanyszerelőt mondanám. Veszel egy 1 milliós kombit, fel a tetőre a létra, hátra a szerszámok és el is tudsz indulni. A többihez kevés a tőke.

Nyilván nem csak papír kell a villanyszerelésről, hanem érteni is kell hozzá

2022. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!