Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kis élelmiszerboltot hogyan...

Kis élelmiszerboltot hogyan újítsak meg, hogy vonzóbbá váljon?

Figyelt kérdés

Hamarosan átveszem egy nagyváros családiházas övezetében működő (vagy inkább halódó) élelmiszerboltocska üzemeltetését. Kellene valami nagy durranás amivel megnyerhetnám a potenciális vásárlókat.


Az sajnos eddig kevésnek bizonyult, hogy korrekt árakon, széles termékpalettát kínált a tulaj. Valami hiányzik a sikerhez. Lenne ötletetek?

Ti mit hiányoltok a kisboltokból? Mi az a termék vagy szolgáltatás, ami be tud(na) vonzani az ALDI/LIDL/TESCO/INTERSPAR etc... helyett titeket egy kisboltba?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 1. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
ingyenes házhoz szállítás és folyószámla. így lehetsz versenyképes sztem
2010. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Folyószámla alatt hitelezést értesz? Ettől az elején biztos, hogy elzárkózok. Csak egy idő után, azoknak adnék hitelre, akik többször vásároltak és megismertem őket valamennyire.
2010. okt. 1. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:

nem hitel, folyószámla.


hónap elején befizet X összeget, és amíg tart te szállítod neki a telefonon megrendelt árút pl, vagy a bankkártyaszámával fizethet online.


hitelezni nem érdemes...

2010. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én találó nevet adnék a boltnak, hogy beszéljenek róla pl : pinafing.
2010. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hírdess akciókat, legyen minden héten vagy minden szerdán leárazva vmi, vagy 2-t fizet 3-at kap. A magyar emberek erre vevők.

Ha a lét a tét akkor melósabb promóciók is bevállalhatóak (szerintem), pl szórólapokat dobi az 1 km-en belüli házak postaládájába, azon vmi kupon, vagy engedmény (pl egy doboz sört kapsz, ha 1000 ft felett vásárolsz és átadod ezt a szórólapot). És ha már becsaltad a vevőt, kérdezd meg mire lenne szükség, minek örülne ha lenne.

Manapság már lehet akár hírlevélre feliratkoztatással is próbálkozni, és akkor email-en küldöd az akciókat, csak a törzsvásárlóknak. Ja, törzsvásárló kártya vagy csak felírás pl 5% kedvezményért


Nem tudom mekkora nehézség, de lottózót is müködtethetsz, az plusz bevétel, meg sokakat becsal.


Minőségi pékáru, (gondolok rozsból készült kenyér rozsosnak hívott kávézaccal színezett kenyér helyett)


Látványpékség


Helyben frissen darálható kávé.


Rétes, termelőtől való tej/tejtermék. Kezd bejönni a tejautomata, amiből aznap fejt kezeletlen igazi tejet lehet venni, ha arra rákapnak a tudatos vásárlók, akkor vissza fognak járni.


Igazi termelői méz, X.Y.-tól (vannak őstermelők, akár postán is feladnak neked nagyobb tételben mézet), a garancia Te lehetsz, hogy általad ismert méhésztől van az áru, nem kíani hamisítvány


Hát elsőre ezek...

2010. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csoda kell, hanem olcsónak lenni. Nem korrekt ár kell, hanem olyan ár, ami eltántorítja a tescótól. Igaz, mi zöldségezünk, de a mi módszerünk az, hogy mindig csinálunk valami olyan akcíót, amin "kiakadnak", beszélnek róla az emberek. Ennél jobb reklám nincs. De persze nem azt kell akciózni, amiből sokat vesznek, és lehet rajta keresni, de nem is olyat, ami senkit nem érdekel. Az aranyközéputat kell megtalálni. A zöldségesnél például a karfiol egy ilyen termék. Pár napig 100 Ft-ért adtuk kilóját. Jöttek is, mint a darazsak. :D Minden héten 1-2 ilyen fogás, és menni fognak. Szóval nem a berendezésen kell gondolkodni, meg a csodán, hanem egy olyan nagykereskedést, vagy ilyesmit kell találni, ahol nagyon olcsón lehet hozzájutni az áruhoz. A zöldséges szakmában pl ilyen hely a szegedi nagybani piac. A vegyeskereskedésben nem vagyok otthon. Akkor van esélyed, ha olcsóbb vagy a multiknál. Ennyi.
2010. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!