Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Apám nem akarja átadni a...

Apám nem akarja átadni a családi vállalkozást. Nemsokára nyugdíjba megy, én már évek óta át akarom venni. Szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés
Elvégeztem a legmagasabb menedzser képesítéseket, több nagyvállalatnál is dolgoztam vezetői pozícióba, de egyszerűen eszébe sem jut átadni a vezetést. Pedig már nagyon itt lenne az ideje a generációváltásnak. De a véleményemet sem hajlandó elfogadni pedig azért már elég sok tapasztalot összeszedtem az évek során. Attól félek inkább eladja másnak minthogy megkapjam.
2023. jan. 21. 17:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Alapits sajat vallalkozast.
2023. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Apád vállalkozása, azt csinál vele, amit akar, nyugodtan leadhatja bárkinek, egyáltalán nem köteles neked adni.

Ha ennyire szuper vagy, mint ahogy írod, akkor miért arra ácsingózol, amit apád hozott létre, miért nem önállósítod magad és indítasz saját vállalkozást?

2023. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Már indítottam egy sajátot is munka mellett, de mivel 25 éves vállalkozás, ezért szeretném továbbvinni. Rengeteg ötletem van rá, hogy lehetne fejleszteni. És nyilván azt már nem kell 0.ról felépíteni. Az ismerőseimnek ahol van családi vállalkozás mindenkinek átadták már… Nálunk meg ott van minden és kb az van, hogy csinálj egyet magadnak, ez az enyém…
2023. jan. 21. 18:09
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt jönnek a rosszindulatú kommentek. Nem vettek a szüleim házat nekem, és építkeztem segítség nélkül (pedig lett volna miből adni..) nem kaptam kocsit sem. Meg semmit. Saját magam értem el mindent eddig az életben, de nem akarnám kidobni az ablakon a családi vállalkozást. Tulajdonosi részem van benne, de soha semmit sem vehettem ki belőle.
2023. jan. 21. 18:14
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

TE nem tudod kidobni az ablakon APÁD vállalkozását (az ugyanis az övé, NEM a családé!).

Ha ö nem akarja, hogy te átvedd, akkor az az ö dolga, neked semmi beleszólásod.

Söt abba sem, ha eladja valaki másnak és utána elszórja az árát, vagy akármit is.

Gondolom a tulajdonrészed elenyészö, a legjobb esetben az eladási ár arányos részét megkapod.

2023. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon idegesítő az is, hogy sírnak a mai fiatalok, hogy úristen nem tudnak a szüleik segíteni nekik házat / lakást venni meg elindulni az életben, ezért nincs saját tulajdonuk és nem is lesz. Én sosem kaptam semmit mégis elértem ezt önerőből, pedig tudtak volna támogatni, max nem vettek volna a szüleim még egy nyaralót.. és még a családi businesst sem akarja Apu odaadni..
2023. jan. 21. 18:29
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
A válaszaid alapján nem csodálom.
2023. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Miért? Mire gondolsz? Melyik válaszommal van baj?
2023. jan. 21. 19:39
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem az elözö vagyok, de egyetértek vele.

Az ÖSSZES válaszoddal van baj, mégpedig az, hogy nem tudod elfogadni, ez apád dolga, neked nincs beleszólásod, másrészt meg igencsak negatív, hogy ennyire meg akarod kaparintani, amit ö hozott létre, és egyböl mást akarnál belöle csinálni.

Az érzelmi inteligenciád igen alacsony fokon van, ezen a téren böven lenne még mit fejleszteni magadon.

2023. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a here egy embert mint te vagy bazze...


Neked öregapám nem hogy saját vállalkozásod nincs, ahhoz is hülye vagy hogy felfogd: apád nem akarja átadni a vállalkozását. A vállalkozásÁT.

2023. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!