Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy sikeres vállalkozás...

Ha van egy sikeres vállalkozásod abból meglehet gazdagodni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy vállalkozást magamnak, viszont még konkrétan nem tudom hogy milyet. Viszont nem tudom hogy bele vágjak e vagy sem. Sokan mondják hogy tisztességes munkából nem lehet meggazdagodni Magyarországon.

2023. márc. 1. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=V4mtTdhsr3A

Aztán gondolkodj el hogy tényleg akarsz-e vállalkozni!

2023. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Akkor válaszolok, ha megtanultad az igekötős igék helyesírását.
2023. márc. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem, sikeres vállalkozással csak minimálbért lehet keresni. Menj vissza alkalmazott biodroidnak. Ahol negmondjak mit hova tegyél, vagy melyik gombot nyomd.
2023. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
#2 meg vessző nélkül hogyozni
2023. márc. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan általános a kérdésed, hogy lehetetlen rá egyértelmű választ adni.


Mit jelent (szerinted) egy sikeres vállalkozás? Mit jelent "meggazdagodni"?


Biztos, hogy a meggazdagodás az igazán fontos? Biztos, hogy ebben érdemes mérni, hogy megéri-e? Ha meg nem gazdagszol, de (akár sokkal) jobban élhetsz belőle a mostaninál, az nem elég? Azzal talán nem jársz jobban annál, amit most csinálsz?


Szerintem az első és legnagyobb hiba, hogy sokan meggazdagodásban gondolkodnak és nem sikeres, hosszú távú működésben. Pedig rengeteg sztori van róla, hogy még akiknek sikerült is a véletlennek köszönhetően meggazdagodni, azok is milyen csúnyán el tudják veszíteni minden gazdagságukat ugyanolyan gyorsan, ahogyan jött. A meggazdagodás egy fiktív és pillanatnyi állapot. Ha egyszer bejött, akkor teljesült, meggazdagodtál. De egyáltalán nem jelenti, hogy utána gazdag is tudsz maradni. Ha csak a meggazdagodás lebeg az ember szeme előtt, akkor hajlamos irracionálisan nagy kockázatokat vállalni, hogy minél hamarabb és minél nagyobb mértékben sikerüljön meggazdagodni. Ez pedig ritkán vezet valós meggazdagodáshoz.


"Sokan mondják hogy tisztességes munkából nem lehet meggazdagodni Magyarországon."


Sokan mondanak sok félét, ettől még nem feltétlenül lesz igazuk. Még akkor sem, ha esetleg maguk is megpróbálták és nekik nem ment. Ez még nem igazolja, hogy senki másnak sem sikerülhetne.

A legtöbben azért mondanak ilyeneket, mert fogalmuk sincs, hogyan kéne jól csinálni, félnek belevágni és ilyen okoskodással akarják magukat felmenteni a tétlenség felelőssége alól. Ha meg tudják magyarázni, hogy úgyse sikerülne, kevésbé érzik a saját hibájuknak, hogy meg sem próbálják.


Csakhogy ez egy alapvetően téves gondolkodás és pont fordítva működik a világ: Ha meg sem próbálsz valamit, akkor biztosan nem derül ki, hogy sikerül-e vagy sem. Ha megpróbálod és nem megy, akkor sem biztos, hogy lehetetlen. Sőt az sem biztos, hogy te nem vagy rá képes. Lehet, hogy csak nem jó módszerrel próbálod. Ha valami nem megy, akkor érdemes felülvizsgálni azt, ahogyan próbálkozol. A legtöbb dolognak elég komoly szakirodalma van. Ha megismered, másoknak mi hogyan és miért működött már, mik hogyan és miért nem működtek, akkor az ő tapasztalataikra építve egy csomó mindent megtanulhatsz anélkül, hogy a saját kudarcaidból kéne megtanulnod. Ezt hívják tanulásnak. Van aki iskolában, könyvekből, tanároktól tanul, van aki csak belevág és a saját hibáiból próbál okulni. Mindannyian többre szokták vinni azoknál, akik meg sem próbálják, csak sajnáltatják magukat, amiért nekik semmi sem sikerül.

Viszont a másik véglet is ritkán szerencsés. Nem kell mindenkinek mindent elhinni. Csak azért mert leírják egy könyvben, vagy tanítják egy tanfolyamon, még nem biztos, hogy minden helyzetben egyformán működőképes valami. A vállalkozói siker titka jelentős részben abból áll, hogy mennyire tudod mások sikeres ötleteit más területein alkalmazni, új területen megismételni, ami máshol már működött és mennyire tudod jól felmérni, hogy ami nem működik, az miért nem működik és hogy sikerül megtalálnod, hogyan lehet működésre bírni.


Én egy csomó vállalkozót ismerek mindenféle területeken. Van, akinek jobban megy, van akinek rosszabbul. Van akinek egyik dolog nem ment jól, ezért váltott és mást csinál helyette. Olyat is ismerek, aki inkább feladta és visszament alkalmazottnak - de legalább megpróbálta és megtudta, hogy mennyire menne a vállalkozás.


Vállalkozni általában olyan területen érdemes, amit ismersz, otthonosan mozogsz benne. Ne akarj autókat árulni, javítani, ha nem ismered az autókat, azok működését, előnyeiket, meg az embereket, akik használják és vásárolják őket.


Bármilyen vállalkozást érdemes eleinte kicsiben csinálni, hogy ne kockáztass sokat. Főállás mellett, amiből megélsz és így kisebb a veszélye, hogyha a vállalkozás nem megy, akkor éhen halsz te is meg a családod is. Sokat lehet tanulni, ha elmész alkalmazottnak egy vállalkozóhoz és amellett, hogy elvégzed a munkát neki, megismered a vállalkozás üzemeltetésének feladatait, kitapasztalod a buktatókat.

Amiről sokan megfeledkeznek, hogy vállalkozóként nem elég csak magához a munkához érteni, amiért fizetnek, hanem ahhoz is értened kell, hogy azokat a munkákat hogyan tudod megszerezni, letárgyalni, hogyan tudod elérni, hogy pont a te vállalkozásodat bízzák meg azokkal a munkákkal (meg beárazni, kiszámlázni, behajtani, lekönyvelni, stb). Pont ez az, ami miatt a legtöbb alkalmazott és szakember nem szokott jó vállalkozó lenni. Vállalkozóként neked kell a cég minden más feladatát is elvégezni (vagy megszervezni és megfizetni egy alkalmazottat érte, hogy elvégezze) és vállalkozóként te viseled a kockázatait, hogy jó üzleti, stratégiai és egyéb döntéseket hoztál, vagy sem. Sok szakember pont ezért nem boldogul vállalkozóként, mert őket az üzleti része nem érdekli, csak a szakmai munkát akarják végezni és fix, garantált fizetést felvenni érte, nem akarnak kockázatot, nem akarnak többlet terhet. Ezért van, hogy aki csak szakember, az általában alkalmazottként dolgozik és csak alkalmazotti bért kap a munkájáért. Aki vállalkozik és az üzleti dolgokat is hajlandó szervezni, az jobban kereshet, de cserébe sokkal többet is dolgozik érte, hogy menjen az üzlet, jöjjenek a munkák, legyen bevétel - és övé a kockázat, hogy ha nem csinálja elég jól, vagy nem jól jövedelmező területen csinálja, akkor a rengeteg munka ellenére sem fog megtérülni a munkája, akár még annyira sem, mint amennyit alkalmazottként fixen megkereshetne.


Bármilyen vállalkozásba kezdesz is, mindenképp érdemes azzal kezdeni, hogy elkezded magad képezni a gazdaság, kereskedelem, marketing, pénzügyek működésével kapcsolatban. Itt elég sok jó alapismeretet lehet összeszedni, de messze nem mindent:

[link]

2023. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!