Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lesz egy faszenes kürtöskalács...

Debremart kérdése:

Lesz egy faszenes kürtöskalácsozóm, e.v-ben fogok kezdeni, a háttérkonyha lehet a saját lakcímemen, illetve milyen költségekkel jár?

Figyelt kérdés
Egy falusi piacra fogok kijárni, heti 2 nap van piac, nem ellenőriznek ott semmit, senki nem ad ott mégcsak egy nyugtát sem, de azért én szeretném azért ha van ellenőrzés, azért valamit fel tudnék mutatni, hisz jobb félni mint megijedni. A háttérkonyhának milyen feltételeknek kell megfelelnie, illetve onnantól többe fog kerülni a rezsi meg stb. ha én bejegyeztetem, mert ugyebár nem hétköznapi konyhaként fog szolgálni hivatalosan.

#vállalkozás #konyha #piac #háttérkonyha #báziskonyha
2023. márc. 12. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Semmi ne foglalkozz ilyennel falura nem vonatkoznak a törvények nekem lángosozó van én részegen szoktam árulni a lángost úgy csinalom ahogy tudom senki nem ellenőriz
2023. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez most csak vicc, vagy komolynak szántad?
2023. márc. 12. 11:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan komolynak szánta, mint te a kérdést. :)

"Egy falusi piacra fogok kijárni, heti 2 nap van piac, nem ellenőriznek ott semmit, senki nem ad ott mégcsak egy nyugtát sem, de azért én szeretném azért ha van ellenőrzés, azért valamit fel tudnék mutatni, hisz jobb félni mint megijedni."

Online pénztárgép kell most már mindenhez is.

Azt pedig nem okoskodásként mondom, de egy falusi piac nem biztos, hogy el fog tartani egy ilyen kalácssütőt. Ha első alkalommal vesznek is tőled mondjuk 10 kalácsot, nem biztos, hogy második alkalommal újra elfogy 10, lehet, hogy már csak 5.

Kik járnak továbbá egy falusi piacra? Öregasszonyok (akik bármikor megsütnek maguk is akármilyen sütit), meg háziasszonyok (akik szintén bármikor megsütnek maguk is akármilyen sütit).

Az öregasszonyok fele cukorbeteg, nem is ehet sütit. Innentől kezdve ki lesz a vásárlóközönséged?

Ez a kürtőskalács ráadásul agyon van cukrozva, oké, néha megeszi az ember, de kia fene kívánja ezt minden szombaton.

Ezzel szemben egy lángost akár minden másnap szívesen betolna az ember.

Ha tehát szavazni kéne, hogy lángos, vagy kürtőskalács legyen itt a faluban a piacon, én a lángosra szavaznék.

2023. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A piaci zöldséges itt se ad soha blokkot, de a múltkor jöttek a navosok, volt para rendesen. De csak ketten voltak, úgyhogy amíg végeztek a boltban, addig körbeszaladt a telefonos forródrót.
2023. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kikerestem helyetted, neked ne kelljen, elég, ha betartod!

Kell neked ez az egész macera, hogy eladj szombatonként 10 kalácsot? :)


Milyen feltételekkel nyithatunk mozgó büfét?

[link]


Az új kereskedelmi egységek engedélyezését, bejelentését a 210/2009 (IX.29.) Kormányrendelet a kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szabályozza.

HACCP Engedély - Új üzlet nyitása

[link]


Útmutató a Vendéglátás és Étkeztetés Jó Higiéniai Gyakorlatához

[link]


Mozgóboltot nyitna? Így fogjon hozzá

[link]


Nemzeti Népegészségügyi Központ, az egykori ÁNTSZ utóda

[link]

2023. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Először is, ez a falu már egy jó ideje városnak van kikiálltva, másrészről rengetegen, de tényleg rengetegen vannak kint, és szerda és szombatonként van piac. Nem csak öregasszonyok jàrnak ki oda, nagyon sok barkácskészletes is van kint, ezért sok a fiatal is. Ha falu nap van, akkor a kürtöskalácsosos előtt konkrétan olyan sor szokott állni, hogy nem bírják. Másrészről azt ne mondjátok pl. hogy akik a piacon egy lepedőn vagy egy takarón ruhákat vagy ágyneműket àrulnak a vénasszonyok, akik egy banyatankkal húzták ki az egészet azok bármit is számláznak vagy online csinálnának :"D Akárhogyis nálunk is jár ki a piacra egy kürtöskalácsos, ő mondjuk pb palackkal csinálja és egy ősrégi kisbusz van átalakítva neki, na akármikor akarok kimenni hozzá kürtöskalácsért, biztos, hogy 10 percet ott állok mire sorra jutok. Azért van egy megkívánható illata is. Van, hogy nem is csak 1 db-ot vesznek tőle, szóval nem 10 db kürtöskalács kel el. :) De persze a fotelharcosok meg a gyári munkások akik abban hisznek, hogy jobb a mókuskerékbe maradni, mint bàrmit is csinálni, az ellenezni fogja és nem segítő szándékkal fog hozzáállni.
2023. márc. 12. 14:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kinek mi a mókuskerék. Nekem az lenne, ha tésztát kéne gyúrnom, dagasztanom, kelesztenem, aztán másnap hajnalban meg a piacon sütni egymás után a kalácsokat.

De sok sikert hozzá!

Mikor kezdesz? Mindenképpen várunk vissza az első tapasztalataiddal!

Mikor lesz a próbasütés, ahol meg lehet kóstolni?

2023. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát Kedden hozzák a szettet, akkor délután biztos, hogy fogunk sütni, hogy megtanuljuk hogyan kell bánni a faszenessel, + az erdélyi receptet megtanuljuk. Jövőhét utánvalóhét Szombaton kint szeretnék már lenni az Örkényi piacon, de valószínű, hogy rendelésre is fogok készíteni.
2023. márc. 12. 21:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy ilyen szett mindenestül úgy nagyságrendileg? Betanítást is kaptok hozzá az előző tulajtól? Ők miért hagyták abba a sütést, beleuntak? Vagy megtollasodtak belőle és már kőházban sütik tovább? Mennyiért fogtok adni egy kalácsot és milyen ízekben lesz nálatok? Árban alá mentek a piaci konkurenciának? Milyen fogadtatásra számítotok? Költségben a faszenes és a gázos között van valami különbség?
2023. márc. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen a betanítást is vállalja, cakli pakli 300 ezer Ft, úgy hogy még kezdésnek alapanyagot is ad hozzá. Ő azért hagyta abba mert már nem bírja a karja a dagasztást, és mást csinál, csak hétvégenként jár ki rendezvényekre, ugrálóvárat üzemeltet. A felesége pedig arcfestéssel foglalkozik. Ezért hagyták abba. Hát az árát igazából még nem lőttük be, az tuti, hogy nem 2db-ból szeretnék meggazdagodni, szóval a közepes ártól egy kicsit olcsóbban fogjuk árulni. Kb. 800-900Ft. Az ízek egyenlőre csak csokis, vanilliás, fahéjas, kókuszos. A későbbiekben mindenképp bővítjük. A faszenes és a gázos között költségben nincs különbség, viszont a faszenessel nehezebb bánni. Viszont teljesen más ízt ad neki. Székelyföldön pl. csak faszenessel csinálják szinte mindenhol.
2023. márc. 13. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!