Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Brit magánvállalkozás (LTD)...

Brit magánvállalkozás (LTD) létrehozása Magyarországon diákként?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra vonatkozik, hogy ha létrehozol egy brit LTD céget, akkor az hogyan befolyásolja a magyar jogviszonyodat és adózásodat, valamint szükséges-e adóbevallást készítened. Azzal tisztába vagyok hogy amit már leadóztam britaniában azt nem kell leadóznom újra Magyarországon de ezt hogyan prezentálom az államnak? Meg nekem adóbevallást kell írnom vagy áll még az a 24 év alatt adómentesség? És a VAT-al mivan ha a cégem brit ami nem uniós ország...(és nem, nem szeretnék magyar vállalkozást mert rizikós az "üzleti modellem" (nem dropshipping) és számomra túl nagy veszteség lenne magyar vállalkozást üzemeltetni/megszüntetni.)

2023. márc. 19. 21:45
 1/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Na most akkor mi van? Létrehozol egy LTD-t oké, de hol fog működni? Mert adó szempontjából az a lényeg, nem a székhely.
2023. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval helyileg magyarországon fog "működni" mert itt kezelem a gépet (online vállalkozás).
2023. márc. 20. 09:02
 3/5 xswerdy ***** válasza:

már a cím is teljes fogalomzavarra utal. Az LTD a Kft megfelelője, nem az egyéni vállalkozásé.


aztán a 25 év alattiak adókedvezménye létezik, igen, de az csak bérjövedelemre vonatkozik.


Amennyiben alapítasz egy brit kft-t, az alapvetően a brit társasági adó alanya lesz, az ottani szabályok szerint adózik. A kivett osztalékod viszont Magyarországon adózik, mert itt élsz, itt vagy magánszemélyként reziens.


Nem tudom, milyen tevékenységet akarsz végezni, de ha Magyarországra akarsz árusítani/szolgáltatni, akkor magyar ÁFA alannyá is kell válnod brit cégként.

2023. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ráadásul az angol társasági adó dupla annyi mint itthon.
2023. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:
Ja, és britannia az ország neve ahol már leadóztál, bocsika.
2023. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!