Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szoftverfejlesztőnként,...

Szoftverfejlesztőnként, programozóként mennyire könnyű vállalkozni ma MO-on?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 9. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A semmiből kelk várat építeni tegnapra. Aztán lefejleszted, de ő azt nem úgy gondolta, meg mégis inkább így legyen, de a határidőt nem tolhatod ki. Erre készülj fel.
2023. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Contractor ként külföldre dolgozni jó. Hazai ügyfélnek, saját fejlesztéssel kevésbé.
2023. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Contractorkent kb trivialis, tobb fos ceg inditasa kb lehetetlen
2023. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez nen olyan szakma, amivel jól lehet vállalkozáni? Külföldre dolgozni nem tudom mennyi esélye van az embernek.
2023. ápr. 9. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne esély külföldre dolgozni? Havi 3-4 megkeresést is kapsz LinkedIn-en.
2023. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy ez kamu. Eddig csak olyanoktól hallottam, akik tanfolyamot árulnak. Ezek ilyen állandó munkák csak külföldre vagy ilyen alkalmiak?

Köszönöm az eddigi válaszokat. Ment a zöld pipa.

2023. ápr. 9. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Van állandó és projektmeló is. Én pl. nem sokára kezdek egy német cégnél contractorként, akik LinkedIn-en kerestek meg.
2023. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért ez függ a tudásszinttől is. Arra készülj azért hogy pályakezdőként nem fognak a külföldi cégek tolongani érted és a karriered elején jó ha fillérekért tudsz külföldi munkát kapni annyira sok az india, olcsó munkaerő akiktől juniorként sokkal minőségibb munkát még csak le sem tudsz szállítani tapasztalat hiányában úgyhogy nem fognak repkedni a milliók. Ha szerzel tapasztalatot akár multinál akár valamilyen projektekben részt véve, medior szinttől viszont már valóban érkeznek a megkeresések.
2023. ápr. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Medior/senior szint C1 angollal társulva a feltétele külföldi munkának. De angolul úgy is kell tudnod, tapasztalatot meg úgy is szerzel otthon, szóval nem nehéz külföldre dolgozni. Igazából itthon azért nem csinálják sokan, mert beszédben hidd el nagyon kevesen jók angolban. Ami szomorú, de annak aki tud angolul hatalmas előny:D


Ez csak magánvélemény, de szerintem nem éri meg programozói tudással itthon élni csak úgy, ha külföldre dolgozol. Gondolj bele van egy olyan tudásod, amivel BÁRHOL a világban felső vagy legrosszabb esetben normál középosztálybeli életed lehet. Minek maradnál itthon? Viszont contraktorként itthoni viszonylatban brutális pénzeket kapsz. Pl 1.6-2M bruttóban az abszolút csúcs senior fejlesztőknek, de külföldre dolgozva ennek a dupláját lazán elhozod (ha egy kiemelkedő senior vagy!!!, amúgy 2.4-2.6M amit a legtöbb ismerősöm így keres), amivel királyként fogsz itthon élni és túlzás nélkül az 1%-ba fogsz itthon tartozni.

2023. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nettóban 2,4-2,6?
2023. ápr. 10. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!