Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szerezzek ügyfeleket...

Hogyan szerezzek ügyfeleket ingatlanfotósként?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el egy saját vállalkozást ingatlanfotósként Budapesten, és nagyon nehezen megy az ügyfélszerzés. Úgy érzem, hogy szinte az összes budapesti ingatlanirodát megkerestem már együttműködéssel kapcsolatban, de eddig nem igazán jártam sikerrel, válaszokat is alig kaptam (néhányan megígérik, hogy majd visszajeleznek aztán semmi).

Van weboldalam, portfólióm, korrektek az áraim (más ingatlanfotósok áraihoz is viszonyítva), szóval őszintén nem tudom, hogy mi hiányzik. Több visszajelzést is kaptam, hogy nagyon jók a képeim, de ezekről a helyekről sem jött utána megbízás.

Ingatlanközvetítők és fotósok segítségét kérném.

Ingatlanosok, ti mi alapján választotok fotóst, ha egyáltalán választotok?

Fotósok, ti hogy kerestek meg B2B ügyfeleket?

A válaszokat előre is köszönöm, bármilyen tanácsot szívesen fogadok!



2023. ápr. 25. 11:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Ingatlanosok, ti mi alapján választotok fotóst, ha egyáltalán választotok?"


Én egy másik ingatlanos fotósát "nyúltam le".

2023. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem esélytelen a dolog, mivel a Magyar ingatlanpiacon nincs erre igény.

Az igaz, hogy minden bolond ingatlanossal árulja a kéglit, pedig kidobott pénz, viszont az ingatlanosok nem fognak profi fotóst megbízni. Csak nézz szét: vagy simán felteszik az ügyfél által készített homályos, életlen, sötét fotókat (többnyire ez van, le lehet szűrni abból, hogy hat ingatlanos árulja ugyanazt a kéglit és ugyanazok a képek vannak fent), vagy pedig az ingatlanos maga készít képeket, de azok is mind rossz szögből készült, semmit mondó képek.

Nomeg egy 30 milliós panellakás körbefotózásáért nem fognak neked 50 ezret fizetni, mert az ingatlanhiéna eltesz belőle 600 ezret és úgy gondolja, az az ő megérdemelt pénze.


Ahol lehet az ilyesminek létjogosultsága az a drága luxuslakások, viszont ott közvetlen a tulajt kell megkeresni, vagy a tulajnak megtalálni téged és a fotózáson kívül lehet, hogy a közvetítést is elvárja.


Ha Nyugat-Európában probálnád meg ugyanezt, ott lenne esélyed.

2023. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne esküvői fotózásra váltani, arra lényegesen nagyobb az igény.


Vagy termékfotózásra webáruházak részére.

2023. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Az a helyzet hogy ilyenre nincs igény - nem a fényképek minősége alapján döntenek a lakásvásárlók.


Menj esküvői fotósnak ahol tényleg lényeges hogy milyen fotókat készítesz, az ingatlanpiacon nincs létjogosultsága a fényképész szakmának mert ami az ember zsebében van telefon azzal már kifotóz vállalható minőségű képeket és a hirdetőportálokra sem portrékat kell feltölteni

2023. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mutasd meg a honlapot, légyszi!
2023. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

Én még nem találkoztam olyan ingatlanossal, aki ne tudott volna saját maga fotózni.


Szerintem esélytelen!


Keress másik szakterületet a fotózáshoz!

2023. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

1) kiváncsi lennék a honlapra

2) mi vezetett oda, hogy

2023. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

1) kiváncsi lennék a honlapra

2) mi vezetett oda, hogy pont az ingatlanfotózásra esett a választásod?

2023. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 xswerdy ***** válasza:

én is egyből az Airbnb és hasonlókra gondoltam. Az airbnb maga is közvetít fotóst, náluk is lehet valahogy regisztrálni.


A klasszikus ingatlan hirdetéseknél nem dívik a profi fotó. Van viszont pár home stageing szakértő (a neten könnyen megtalálod őket), ők profi fotósokkal dolgoznak (bár többségüknek valószínűleg megvan az állandó partnerük, de azért érdemes megkeresni őket).

2023. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19: Azt is magánszemélyek fizetik, de ő nem akar magánszemélyekkel foglalkozni.
2023. ápr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!